Täna toob Bioneer lugejateni mõned nipid, kuidas muuta ettevõtte igapäevane toimimine säästlikumaks.

Lisage ettevõtte kodulehele ühiskondliku transpordi kaart ja kellaajad.

Paljud firmad on oma kodulehele lisanud põhjaliku juhendi, kuidas tulla kohale autoga, aga unustanud ära autota liiklejad.

Hinnake ka „neljarattalise sõbrata“ kliente. Neid võib majanduslanguse tingimustes olla oodatust rohkem.

Olge uuenduslik ja näidake kaardil lisaks ühiskondlikule transpordile ära ka jalgrattateed.

Paigaldage oma ettevõtte parkimisplatsile rattahoidjad, et ka rattaga klientidel ja rattaga töötajatel oleks mugav.

Mainige kindlasti ka oma kodulehel, et olete rattaga tulijatele kasulik valik. Jalgrattad ei saasta õhku ja nad ega tekita kasvuhoonegaase. Toetage keskkonnasõbralikku liiklemist.

Muutke transpordikulude kompenseerimise viise.

Väga paljudes ettevõtetes makstakse transpordikompensatsiooni vaid autoga töötajatele, mis on teisiti liikuvate töötajate suhtes ebaõiglane. Kindlustage olukord, et oma osa saaksid ka need inimesed, kes tulevad tööle rattaga või ühiskondliku transpordiga.

Õpetage kontori töötajatele arvuti ja ka muu kontoritehnika säästlikku kasutamist.

Muutke arvuti ja printeri õhtune väljalülitamine kohustuslikuks. Nii säästate igapäevast elektritarbimise arvelt kuni 20%.

Paluge töötajatel lõunapausi ja koosolekute ajaks arvuti välja lülitada ning vajadusel (kui ruum jääb tühjaks) kustutada ka tuled.

Paluge töötajatel mobiililaadijad alati pistikust välja võtta, kui neid laadimiseks vaja ei ole. Mobiililaadija seina jätmine, kui see on mobiili küljest lahti ühendatud, kulutab 95% kogu laadija poolt kulutatavast energiast.

Investeerige uutesse arvutimonitoridesse.

Kontoris asendage päevinäinud arvutimonitor moodsama LCD-ekraaniga. Kui kasutate monitori kuni kaheksa tundi päevas, võib aastane kokkuhoid olla isegi kuni 100 000 W.

Õpetage töötajatele paberi säästmist.

Muutke kahepoolne printimine kohustuslikuks. Enamus inimesi teab, et kahepoolne printimine on säästvam, aga nad ei kasuta seda.

Eelistage märkmepaberina kasutada äravisatavaid pabereid, mille üks pool on tühi.

Kasutage ettevõttes vaid taaskasutatud materjalist paberit.

Paigutage mööbel ringi vastavalt loomulikule valgusele ja puhastage valgusteid.

Peske aknaid ja puhastage lambipirne ning -kupleid. Tolmuvabade lampidega saate valgust kogu makstud raha eest ja puhaste akendega on lambivalgust vaja harvem kasutada.

Nihutage töötajate kirjutuslaudu viisil, mis võimaldab maksimaalselt ära kasutada loomulikku valgust. Eelistage tööruumides heledaid seinu, lagesid ja põrandaid. Kasutage päevavalguse peegeldamiseks peegleid.

Sorteerige prügi.

Prügi sorteerimine ei ole häbiasi. Näiteks iga taaskasutatava paberi tonni kohta jääb raiumata 17 puud. Harige oma töötajaid ning looge neile prügiga vastutustundlikuks ringikäimiseks soodsad tingimused.

Kasutage vaid korduvkasutatavaid nõusid.

Kui töötaja kasutab igal tööpäeval ära kaks ühekordseks kasutamiseks mõeldud joogitopsikut, teeb see aastas kokku ligi 450 topsikut. Korrutage see summa töötajate arvuga ja saate meeletu hulga välditavat prahti. Kinkige parem töötajatele nimelised kruusid. Sedasi säästate nii firma raha kui ka keskkonda.