Viimasel ajal on noorte seas igasugune käsitöö taas populaarseks saanud. Kuigi poodides pole riietest ja ehetest puudust, nagu oli meie emadel-vanaemadel, otsustavad siiski mitmed noored endale ja oma lähedastele ise esemeid meisterdada. Need esemed on näiteks omanäolisemad kui kaubamajades pakutav masstoodang ja kindlasti ka vastupidavamad. Kudumine võib seejuures olla ka igati roheline hobi.

Koo

Käsitsi kootud esemed on tööstuslikult toodetud kudumitest oluliselt keskkonda säästvamad, seda hoolimata lõngast, mida kasutad. Lisaks sellele on nad isikupärased ja ainulaadsed. 

Võimalusel osta ökolõnga

Eelista kodumaist, looduslike vahenditega värvitud lõnga. Proovi ka taimsetest kiududest toodetud lõnga: kanep, soja (kasutatakse tofu tootmise ülejääke), bambus jne. Tea, et tavalise puuvilla kasvatamisel kasutatakse suurel hulgal kõige mürgisemaid pestitsiide.

Ära raiska lõnga

Ära viska lõngajääke minema, vaid korja neid ning sorteeri värvi järgi. Võid avastada, et sul on päris palju nt rohelist või erinevat tooni punast lõnga ja nõnda saad uusi ideid lõngajääkide kasutamiseks. Kombineerida saab ka erineva jämeduse ja tekstuuriga lõngu, heegeldades nn vanaema ruute, freeform tehnikas jne.

Taaskasuta lõnga

Kindlasti leidub sul või su sõpradel, lähedastel riidekappides vanu kampsuneid ja muid kudumeid, mida keegi eriti kandnud pole ja mis on niisama seisma jäänud. Hoolikalt ülesharutatud ja pestud kampsunilõnga saab uuesti kasutada sokkide või muu põneva kudumiseks. Sama eesmärgiga võib suunduda lähimasse kaltsukasse või taaskasutuskeskusesse, kus mõni suur villane kampsun maksab vähem kui paar lõngatokki lõngapoes. Tea, et käsitsi kootud kudumeid on hulga lihtsam harutada kui neid, mis on tööstuslikult toodetud.

Kootud käterätik

Milline oleks parim  ökoloogiline lahendus avalikus tualettruumis käte kuivatamiseks? Paberkäterätid? Elektriline kätekuivati? Enda kampsunisse kuivatamine? Koo endale (ja oma lähedastele) orgaanilisest puuvillast käterätik. Samal põhimõttel võib kududa või heegeldada omale nõudepesulappe ja nuustikuid.

Koo lapsele mänguasju

Selle asemel, et poest tundmatust materjalist ja kalli hinna eest lapsele mänguasju osta, tee oma pisikese soovide järgi talle ise mänguasju. 

Õpi ketrama kedervarrel või vokil 

Villa saad kohalikult loomakasvatajalt või ka poest. Lisaks villale saab peaaegu kõike lõngaks kedrata: ajalehed, vanad riided, kassetilindid, kilekotid, paelad jne. Lisaks saad nõnda juba kord kasutatud lõnga tugevamaks korrutada ja uuesti kasutada.