MTÜ Ökomeedia ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi koostöös valmis uuring sellest, kuidas Eesti päevalehed keskkonnaküsimusi kajastavad. Ja mis on selles muutunud. Nimelt vaatasime ajas tagasi – alustasime 1995. aastast, lõpetasime mullusega. Uurimise alla sattusid Postimees ja Eesti Päevaleht. Soovime tulemusi ka laiemalt tutvustada.

Ootame kõiki huvilisi 30. novembril kell 10.00 Rahvusraamatukogu nurgasaali, kus keskkonnateadvuse uurija Maie Kiisel Tartu Ülikoolist võtab olulisemad uuringutulemused kokku. Jätkame aruteluga meedias ja ühiskonnas toimuva ning keskkonnast kõnelemise vaheliste seoste üle. Lõpetame ajurünnakuga sellest, kuidas saaksime ühiselt meedias toimuva arutelu sisukust tõsta ja keskkonnasäästlikku suhtumist edendada.

Tulise arutelu kõrvale soe tool ja kuum kohv. Palume Sul oma tulekust märku anda hiljemalt 23. novembril aadressil martin@bioneer.ee. Ja kui soov veel hiljem tulekust teavitada, siis pole hullu.

Ootame kõiki huvilisi – keskkonnaajakirjanikke ja keskkonnaametnikke, sotsiaal- ja reaalteadlasi, tudengeid ja õpilasi, keskkonnateadlikkuse edendajaid ja keskkonnaorganisatsioone.

Mis? Aruteluhommik „Keskkonnaküsimused meedias”

Kellele? Keskkonnaorganisatsioonid, ajakirjanikud, keskkonnasõbrad, uurijad, ametnikud

Kus? Eesti Rahvusraamatukogu nurgasaalis

Millal? 30. novembril 2011 kell 10.00-14.00

Üritus toimub Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel, vaata projekt nr 190, „Meedia keskkonnaküsimuste kajastajana – trükimeedia uuring”. Kiika ka uuringu lehte Bioneeris - siin uuendame ürituse kava ja muudame peatselt kättesaadavaks ka meie uuringu andmed.