Lamellrehvid on teadliku autojuhi tark valik, kuna lamellrehvid on hea haarduvusega, ei kahjusta teekatteid, ei tekita tolmu ega müra ning sobivad paremini linnatingimustesse kui naastrehvid.

Helsingi linna ehitusameti eesvedamisel viidi aastatel 2011-2013 läbi uurimisprogramm NASTA 2011-2013 „Lamellrehvide kasutamisega parem õhukvaliteet – liiklusohutust halvendamata, mis leidis, et lamellrehvide laialdasem kasutamine isegi suurendab liiklusohutust.

Lamellrehvid on oma haarduvuse omadustelt täielikult võrreldavad naastrehvidega, mistõttu valdavalt ainult linnasõite tegevad sõidukijuhid peaksid eelistama lamellrehve.

Naastrehvide negatiivsetest mõjudest ei räägita piisavalt. Naastrehvide kasutamine põhjustab kümnetesse miljonitesse eurodesse küündivaid remondiarveid teeomanikele, lisaks tekitavad naastrehvid kasutusperioodil kuiva ilma korral lenduvat tolmu, mis eelviidatud uuringu kohaselt soodustab hingamisteede- ja südamehaiguste tekkimist ning suurendab inimeste arvu, kes nende haiguste tõttu satuvad haiglaravile või koguni enneaegselt surevad.

Rehvivahetushooaeg läheneb ja seda silmas pidades alustas Tallinna linn digiekraanidel kampaaniat „Tolm tapab“, mis soovitab talvehooajal eelistada väiksema ökoloogilise jalajäljega lamellrehve. Kampaaniaga juhitakse kõigi tallinlaste tähelepanu sellele, millist kahju tekitab naastrehvide kasutamine ja kui lihtne on seda kahju minimeerida.