UNICEFi iga-aastase aastapreemia Sinilind tänavuste laureaatide seas on ka Tartu Lille Maja direktor Hele Riit-Vällik. Auhinnatseremoonia toimus reedel, 8. novembril Riigikogu valges saalis.

Aastapreemia tänavused laureaadid on Eesti Toidupank, Eesti Noorsootöö Keskus, Raadio 4, Eesti Skautide Ühing, Anna Levandi, Marek Lindma, Maarika Paun, Elo Paap, Monika Liiv, Rita Ternos, Anne Teigamägi ja Hele Riit-Vällik.

"See ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd. Sellel aastal esitati meile 49 kandidaati. Nad kõik on aidanud kaasa, et meie lastele oleks olemas lapsepõlv!" ütles UNICEFi esindaja Toomas Palu.

2013. aasta Sinilindude üleandmistseremoonia ja laureaatide pidulik vastuvõtt toimus 8. novembril 12.00-13.30 Toompea lossi valges saalis. Aastapreemiad andsid üle Riigikogu esimees Ene Ergma ja ÜRO Lastefondi UNICEF Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull.

Aastapreemia kandidaate võivad esitada maakonnad, linnad, MTÜ-d ja UNICEFi vabatahtlikud. Kõik autasustatud kantakse UNICEFi auraamatusse.

Belgia kirjanik Maurice Maeterlinck on kirjutanud tuntud muinasjutu "Sinilind" ja Raimond Valgre romantilise laulu "Muinasjutt Sinilinnust". Unistused ja lootused on need, mida iga inimene vajab, et nende poole püüelda ja neid täide viia; - seepärast on ka UNICEF valinud oma traditsioonilise aastapreemia nimetuseks "Sinilind".