Tallinna Linnateater oskab repertuaari valida erakordse tunnetusega. Vaevalt paadunuimgi teatrigurmaan oleks osanud arvata, et Linnateatri selle hooaja erutavamad stseenid ei mängita maha lavalaudadel, nagu võiks eeldada, vaid hoopis linnametnike laual.  

Nimelt ootab asjakohaste paberikuhilate seas oma aega Linnateatri uue maja rahastamisotsus, mille allakirjutamise ettevalmistamist on kogu teater direktor Raivo Põldmaa dramatiseeringus harjutatud juba aastaid. Selle elulise draama kulminatsioonile saavad teatrisõbrad kaasa elada järgmise aasta eelarvearutelude käigus.  

Sõnapaaris ‘uus maja’ väljendub 400 miljoni kroonise ehitusmaksumusega teatrimaja, millega kogu Linnateatri hoonetekompleks saab endale 400-kohalise suure saaliga moodsa südame. Vanalinna keskaegses kvartalis laiutav “hambaauk” on praeguseks põhjalikult läbi puuritud ja uuritud ning plommiks kavandatud klaasist-betoonist modernne hoone vastab kõigiti uue aja teatri vajadustele. Teatrimaja arhitektuurne lahendus pärineb arhitektuuristuudiost Siim & Kreis, mille töö “Veepealne osa” võitis 2003. aastal korraldatud ideekonkursi. 

Et Linnateatri eluliste stseenidega näitemäng “uus maja” pälviks juba ette otsustajate publikupreemia, on teater oma unistusi oskuslikult visualiseerides ja linnavõime provotseerides maha märkinud ka oma teatrimaja piduliku avamise kuupäeva. See sündmus leiab aset Tallinna linnapea, kultuuriministri ja teiste tähtsate isikute osavõtul 8. juunil 2010. Siis möödub täpselt 20 aastat nurgakivi panekust teatri uue hoone ehitusele. Kas uue aastatuhande esimene teatriehitus Eestis võtab 2009. aastal täispöörded üles, selgub “uue maja”-etenduses alanud teatrihooaja teises pooles.

Erkki Peetsalu, Loovagentuur Maailm
Pilt: Linnateatri etendus "Ohvrit mängides"