Kolme aasta pärast peetavate Londoni suveolümpiamängude ja paraolümpia partneriks säästvate lahenduste alal (Sustainability Partner) valiti BMW Grupp. London 2012 korralduskomitee teatel aitab BMW korraldada olümpiamänge, mille märksõnadeks on muuhulgas madalad heitmed ja tervislik eluviis (low carbon and healthy living).

Londoni olümpiamängude ja paraolümpia korralduskomitee nimetas BMW Grupi ka olümpiamängude ametlikuks autopartneriks. BMW annab koostöö raames korraldajate ja sportlaste käsutusse ligi 4000 erinevat sõidukit, mille CO2 heitmed on madalad.

Autopartneri valikul seadis London 2012 korralduskomitee tingimuseks, et olümpiamängude ettevalmistuse ja toimumise ajal kasutatavate sõidukite keskmine CO2 heitmete kogus peab jääma alla120 g/km kohta. BMW pakkus välja sõidukid, mis tänu oma efektiivse dünaamika tehnoloogiatele vastavad Euro 6 emissioonistandardile ning on keskkonnasõbralikumad kui heitmekogusele seatud tingimus ette nägi.

London 2012 käsutusse antakse ligi 4000 erinevat sõidukit, mida hakkavad kasutama olümpiamängudele saabuvad sportlased, korralduskomitee, ajakirjanikud, rahvuslike olümpiakomiteede ja rahvusvaheliste spordiföderatsioonide esindajad, turunduspartnerid ja teised ametiisikud.

BMW ja MINI autode kõrval on sõidukite valikus ka BMW jalgrattad ja mootorrattad – neid kasutatakse sportlaskülas ning olümpia- ja paraolümpiamängude korraldusel. BMW plaanib lisaks nimetatud sõidukitele rakendada kolme aasta pärast toimuvate suveolümpiamängude raames ka oma elektriauto lahendusi. Sõidukipark kohandatakse osaliselt ümber ka lähtuvalt puudega või ratastoolis sõitjate vajadustest.

2012. aastal peetavate Londoni olümpiamängude korralduskomitee teatel sobib BMW hästi mängude ametlikuks toetajaks ja koostööpartneriks säästvate lahenduste alal, sest BMW Grupi visioon säästvast mobiilsusest ning keskkonnasõbralike tehnoloogiate juurutamisest kattub Londoni mängude eesmärkidega. 2009. aastal nimetas Dow Jones Sustainable Index viiendat aastat järjest BMW Grupi autotööstuse valdkonna kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks.

Allikas: BMW Grupp