Kolmapäeval, 7. novembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimuval loodusõhtul räägib Andres Kalamees metsise eluolust Eesti metsades.

Loodusõhtul tutvustab Eesti Ornitoloogiaühingu aasta linnu projekti koordinaator Andres Kalamees, kuidas metsist uuritakse ja näitab, mida põnevat on jäädvustanud metsisekaamera.

Andres Kalamehe sõnul on metsise valimine aasta linnuks Eesti vabariigi sajandal aastapäeval väga asjakohane. Metsis on meie põliste metsade sümbol. Linnu käekäik läheb korda nii looduskaitsjatele, jahimeestele kui ka loodushuvilistele. Metsisejaht on täielikult keelustatud juba peaaegu kolmkümmend aastat ja kaitse paremaks korraldamiseks on loodud arvukalt rangema kaitsega püsielupaiku, siiski on metsise arvukus viimase ajani olnud pidevas languses. Teadlased teevad suuri jõupingutusi, et metsise arvukuse vähenemise põhjustele jälile jõuda.

Eesti Ornitoloogiaühing valis metsise 2018. aasta linnuks ja seepärast pööratakse metsise uurimisele ja tema elutingimuste kajastamisele suuremat tähelepanu. Loe täpsemalt aasta linnu veebilehelt.

Loodusõhtu toimub 7. novembril 2018 kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Kõik huvilised on oodatud kuulama.

Pilet 3 eurot. Eelregistreerimine pole vajalik.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.