Teisipäeval, 30. juunil kell 18 on loodusesõbrad oodatud tutvuma Tallinna rohevõrgustiku peidetud aarde Astanguga. Piirkonna loodusrikkusi tutvustavad Tõnu Laasi (eesti keeles) ja Aleksandra Muratova (vene keeles).

  • Keskkonnaharidus
  • 28. juuni 2020
  • Foto: Loodusmatk Astangul, Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Ala hõlmab niisket metsa põhja osas ja lõunapoolset liigirikast loopealset, mida eraldab astangunõlv. Maapinnalähedase paekiviga seotud avatud loomaastik on kujunenud linna liigirikkaimaks rohealaks. Astangu on väga oluline lüli Tallinna katkematu rohevööndi säilimisel. Peale loopealse ja klindi asub siin mitu teistki väärtuslikku elupaika: klindialune mets, jalakaga salumets ja sanglepa-lodu.

Registreerudes tuleb kindlasti silmas pidada koroonaviiruse ennetusmeetmeid: grupis kogunemine ei ole soovitav riskirühma kuuluvatele inimestele ning osaleda tohivad vaid nakkussümptomiteta inimesed, soovituslik on kanda kaitsemaski.

Loodusretkel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: eestikeelne grupp; venekeelne grupp. Registreerimine algab täna, 25. juunil kell 12.

Loodusretke korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Rohkem teavet Astangu looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta.