Sel laupäeval, 18.juulil toimub Tallinnas kaks karusnahavastast mõjutusmeeleavaldust, näitamaks üles survet firmadele Max Mara ja Escada, et nad loobuksid ehtsa karusnaha kasutamisest oma toodetes, teatas loomaõiguste liikumine Loomade Nimel. 

Demonstratsioonid toimuvad rahvusvaheliste loomaõiguslaste kampaaniate raames, mis ei lõppe enne, kui Escada ja Max Mara eemaldavad oma kollektsioonidest kogu ehtsa karusnaha ning ei kasuta seda enam edaspidi.

Demonstratsiooniga tahetakse meenutada inimestele, et karusnahatööstus väärkohtleb ja tapab igal aastal üle 50 miljoni looma nende karusnaha pärast. Moetööstus kasutab karusnahku ebapraktiliselt.

Ka suvel on igati põhjust karusnahavastastest meeleavaldustest rääkida ning firmadele survet üles näidata, kinnitavad loomaõiguslased. Just praegu kasvatatakse karusnahafarmides üles järgmisi karusloomi, kes sügisel tapetakse.

Selliste konkreetsele firmale suunatud karusnahavastaste kampaaniate raames on juba kümned ja kümned firmad karusnaha kasutamisest loobunud, viimati Miss Sixty ja Diesel, aga ka näiteks Zara, H&M jt.