Kuigi kõrvitsate täieliku valmimiseni läheb veel natukene aega, siis Tallinna loomaaed ja DPD Eesti tuletavad meelde, et kõik üle jäävad või ekstra selleks kasvatatud kõrvitsad on palavalt oodatud kõikide loomaaia asukate poolt.

  • Loomakaitse
  • 31. august 2020
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Juba traditsiooniks saanud Tallinna Loomaaia kõrvitsapidu on seekord planeeritud 31. oktoobrile ning juba alates 14. septembrist saab DPD Eesti kullerite abil loomadele meelepäraseid kõrvitsaid ka tasuta kohale saatma hakata. 

DPD Eesti müügi-  ja turundusjuht Janek Kivimurd selgitas, et tavapäraselt on suure panuse loomaaia asukatele saadetud kõrvitsatest teinud koolid ja lasteaiad, kes selleks ekstra kevadel seemned mulda panid. „Seekord olid aga kevadel koolid ja paljud lasteaiad tegutsemas kaugõppe vormis ning me ei tea, kui palju sellel sügisel laste kasvatatud kõrvitsaid DPD saab loomaaeda viia,“ märkis Kivimurd. Möödunud aasta oktoobris kogusid DPD kullerid üle Eesti kokku lausa 23 tonni kõrvitsaid.

„Nähes, kuidas inimesed kevadise kriisi ajal tavapärasest veelgi usinamalt e-poodidest kodudesse ja suvilatesse aiatöötarbeid ja -vahendeid tellisid, võiks loota, et kõrvitsaseemneid pandi siiski mulda piisavalt, et ka loomadele jätkuks,“ lisas Kivimurd.

Talikõrvitsad hakkavad valmima septembris ja oktoobris, mil nende küpsemisest annab märku korralikult värvunud ja matt koor. Toore vilja koor on veel läikiv. Kindlasti tuleb kõrvitsad ära koristada enne esimesi öökülmasid. DPD toimetab tasuta kohale kõikide kõrvitsakasvatajate kõrvitsad igast Eesti otsast, kuid soovijad saavad oma kõrvitsad loomaaeda ka ise kohale viia.

Tasuta DPD kulleriga saab kõrvitsaid loomaaeda toimetada vahemikus 14.09 - 08.11.2020Kulleri tellimiseks tuleb täita ankeet

Laupäeval, 31. oktoobril toimuval kõrvitsapeol käib loomade toitmine käsikäes hariva jutu ja loomade vaatlemisega, sest loomade reaktsioonid aedikusse tekkinud uue ja huvitava söödava vilja osas on alati erisugused ja põnevad. 

Loomaaia asukatele saab annetada ka muid hästi säilivaid juur- ja puuvilju, mis tuleks toimetada loomaaia Põhjaväravasse, aadressil Paldiski mnt. 145.  

DPD Eesti on siseriikliku ja rahvusvahelise kullerpostiteenuse osutamise turuliider, mis teenindab Eestis nii era- kui ärikliente ligi 260 kulleri ja 230 sõiduki abil ning annab lisaks tööd 135 inimesele. Eestis omab DPD  127 Pickup punkti, millest 114 on pakiautomaadid ning ülejäänud Pickup pakipoed.