Lumene Eesti OÜ ja Eesti Allergialiit allkirjastasid lepingu, mille kohaselt võib kosmeetikatootja Lumene kasutada vastavate Lumene ja Cutrin’i kaubamärgi all laiatarbekaubana turustatavate toodete pakenditel, reklaamis ja müügil nimetust „Eesti Allergialiit” koos Allergialiidu logoga ja tekstiga „Eesti Allergialiit soo­vitab!”

Eesti Allergialiidu juhatuse liikme, nahaarsti Maie Jürissoni hinnangul suureneb rahvastiku hulgas iga aastaga keskkonnamõjude tagajärjel erinevate allergiate osakaal ning hoolimata ravimite kättesaadavusest ei saa paljud siiski kasutada dekoratiivkosmeetikat. „Lumene toodete koostises on vähendatud allergeensete ainete osakaalu ning seetõttu julgeme neid tooteid ka allergikutele soovitada,“ ütles Jürisson.

Lumene Eesti OÜ turundusjuhi Helena Üpruse sõnul on Lumene ainuke kosmeetikafirma oma kategoorias, kes on omandanud Eestis allergialiidu märgi kasutamise õiguse. „Soome Astma ja Allergialiidu heakskiit on neil toodetel juba varasemalt, mida tõendab ka aastaid pakendeid ehtinud liidu logo,“ selgitas Üprus. „Allergikutele mõeldud nahahooldus- ja dekoratiivkosmeetika on sageli tavatarbijale liiga kallis ning seetõttu jäävad soovitud tooted tihti ka ostmata – Lumene sari on seevastu tunduvalt taskukohasema hinnaga ning valmistatud just põhjamaa inimesele.“

Eesti Allergialiidu märgiga allergikutele kasutamiseks sobivad tooted kuuluvad nahahooldus- ja dekoratiivkosmeetika sarja Lumene Sensitive ja professionaalsesse juuksehooldussarja Cutrin Sensitive.

Eesti Allergialiit on loodud 8. märtsil 1992. Organisatsioon ühendab allergiahaigeid, nende hooldajaid ja teisi allergiahuvilisi. Eesti Allergialiidu tegevuse eesmärgiks on levitada informatsiooni allergiast ning kaitsta allergiliste inimeste huve.


Lumene Group OY on rahvusvaheline ettevõte, mis tegeleb kõrgekvaliteediliste ja innovaatiliste kosmeetika-, juuksehooldus-, ja hügieenitoodete arendamise, valmistamise, turustamise ja müügiga. Lumene Groupi moodustavad Lumene Cosmetics ja Cutrin ning ettevõtte tooteid turustatakse peamiselt Soomes, Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Põhja- ja Baltimaades ning Skandinaavias. Ettevõtte 2007. aasta käive ulatus 141 miljoni euroni. Eestis tegutseb Lumene Eesti OÜ alates 2004. aastast.

Toimetas: Katrin Lipp, keskkonnaportaal www.bioneer.ee