Minu Eesti mõttetalgutega on liitunud juba üle 100 partneri, kes kõik panustanud projekti õnnestumisse vastavalt oma võimalustele ja tegevusalale. Mõttetalgute ettevalmistamine on siiani maksma läinud 898 307 krooni, sisaldades kulusid talgujuhtide koolitustele, kojavanemate infopäevadele, inspiratsioonikonverentsi korraldamisele, palgalistele töötajatele ja kommunikatsionile. Projekti on siiani rahastanud Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Eesti Telekom. Minu Eesti 2009 aasta eelarve on kokku 3,2 miljonit krooni.

Ainuüksi meediakampaania oleks hinnakirjahindade järgi maksma läinud 4,2miljonit krooni, kõik meediakanalid on meediakulud võtnud enda kanda. "Ilma partneriteta poleks selline projekt lihtsalt võimalik," ütles projekti koordinaator Eva Truuverk. "Mul on hea meel, et ka ettevõtetele ääretult raskel ajal leiavad nad võimalusi hoolida ja panustada Eestimaa paremaks saamise nimel," lisas Truuverk. Projekti algfaasis koostatud eelarve järgi hinnati projekti maksumuseks 8,86 miljonit krooni.

Minu Eesti mõttetalgud 1. mail saavad toimuma vähemalt 400-s mõttekojas üle Eesti. Mõttetalgud annavad Eestimaast hoolivatele inimestele võimaluse kokku tulla ja ühistes vestlusringides kiiresti leida lahendusi osaliste jaoks olulistele küsimustele. Arutusele tulevad küsimused mõttetalgutel püstitatakse talguliste poolt kohapeal.

Ettevõtmise algatajad loodavad, et mõttetalgutest saavad alguse vähemalt tuhatkond uut väiksemat ja suuremat tegu, mis muudavad meie kõikide elu Eestimaal paremaks. Minu Eesti mõttetalgutele registreerumine toimub www.minueesti.ee kodulehel ja raamatukogudes üle Eesti.