Valitsus on neil päevil otsustamas keskkonnatasude määrasid aastateks 2015 kuni 2025. Keskkonnaministeerium on ette valmistanud eelnõud, kus järgmise 10 aasta keskkonnatasude tõus ületab vaevalt aastase inflatsioonimäära. Eesti Maavarade Ühing arvates pole nii tagasihoidlik tõus riigi huvides.

Keskkonnaaktivistid paigaldasid Toompeale, Keskkonnaministeeriumi parklasse ja Tammsaare parki bännerid "Müü oma ema 19€ eest!".

Müü oma ema 19 euro eest

Aktsiooni eesmärk on tõmmata tähelepanu põlevkivikaevandamisega seotud probleemidele. "Põlevkiviõli tonnilt teenib õlitootja 450 eurot, riik 19 eurot. Miks müüme oma emakest maad poolmuidu?" küsivad aktivistid.

"Riigi maavarade poliitika on pikka aega olnud ettevõtjakeskne ning pole sellisena jätkusuutlik. Soovime maavarakasutuse paremat planeerimist ning õiglaseid keskkonnatasude määrasid", ütles Eesti Maavarade Ühingu juhatuse liige Mihkel Pukk.

Müü oma ema 19 euro eest

Ühing toetab Säästva Eesti Instituudi ja Tartu Ülikooli teadlaste ettepanekut kus keskkonnatasude tõus on vähemalt 16% aastas ning viidud kokku pikaajalise eesmärgiga vabaneda keskkonda koormavast põlevkivi-energeetikast, asendades see hajusalt paikneva taastuvenergeetikaga. 

Loe lisaks: emakemaa.ee

Müü oma ema 19 euro eest