Mündikampaania esimesel nädalal toodi pangakontoritesse üle Eesti enam kui 300 000 euro väärtuses metallraha. Kogutud euromünte saavad erakliendid Swedbanki tuua ja tasuta arvelduskontole kanda kuni 31. maini.

Swedbanki klienditeenuste juhi Ede Raagmetsa sõnul on kliendid mündikampaania hästi vastu võtnud ning tänulikud, et saavad pikalt kogutud metallraha tasuta arvele panna ja selle kasutusele võtta või investeerida.

”Kogutud münte on meie kontoritesse toodud nii ämbrite, laste kärude kui ka kohvritega. Suuremad summad küündivad 3000 euroni, keskmine summa näiteks Liivalaia kontoris on olnud 360 eurot,” märkis ta.

Mõistagi on kõige suurem summa münte toodud Swedbanki Tallinna peakontorisse. „Liivalaia kontorisse on inimesed toonud lausa pea 173 000 euro väärtuses münte. Tartu Dorpati kontorisse toodi nädalaga pea 57 000 eurot ning meie Pärnu kliendid on esimese nädalaga vahetanud 45 000 euro väärtuses metallraha. Need on suurimad summad, kuid aktiivselt on münte toodud ka väiksemates linnades“ ütles Raagmets.

Igal aastal väljastatakse Eestis miljonite eurode väärtuses käibemünte.

„Suurt osa neist uuesti maksmiseks ei kasutata ja need jäävad inimeste kätte seisma. Nii tuleb metallraha üha juurde toota. Müntide kokku korjamise ja tagasi ringlusesse suunamisega aitame ühtlasi vähendada sularaha keskkonnajalajälge,” rääkis Raagmets.

Puhtaid euromünte võtavad tasuta vastu Swedbanki Kuressaare, Jõhvi, Pärnu, Tartu, Võru, Narva ja Liivalaia (Tallinn) kontorid 31. maini. Müntide panka toomiseks on soovituslik broneerida aeg panga kodulehel, mobiilipangas või telefonitsi.