17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub järgneva poole aasta jooksul võistlusprogrammi paremik. Näitamisele tulevad selleaastase festivali võidufilmid ja eriauhindade laureaadid, filmiõhtud toimuvad novembrist aprillini iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 18.

  • Keskkonnaharidus
  • 4. veebruar 2020
  • Foto: https://pixabay.com/photos/sony-lens-walimex-camera-1455032/

Liitu filmiõhtuga ka Facebookis

11.02.2020 kell 18:00

Žürii eriauhind (Inimene ja loodus)

KÜÜRVAALAD – DETEKTIIVILUGU

Suurbritannia – 59 min, režissöör Tom Mustill

Sünopsis: 2015. aasta septembris kui Tom Mustill ja tema sõbranna Charlotte Kinloch olid Californias Monterey Bays merekajakiga aerutamas, prantsatas neile peale 30tonnine küürvaal. Uskumatul kombel jäid mõlemad ellu, aga surmalähedasest kogemusest jäi dokumentalist Tomile pähe kummitama küsimus, et kas vaal üritas neile tahtlikut viga teha või mitte. Vastuse leidmiseks pöördus Tom 2018. aastal Californiasse tagasi, et asja uurida. Tom kohtub vaalaekspertidega ja inimestega, kes on üle elanud sarnaseid hirmuäratavaid kohtumisi. See, mida ta teada saab, tekitab palju suuremaid küsimusi, mitte ainult sel päeval juhtunu kohta, vaid ka meie suhete kohta vaaladega ning nende tuleviku kohta meie kõrval.

ŽÜRII: Hea näide sellest, kuidas isiklik kogemus, elurõõmsad tegelased ja filmitegija kadestusväärne tegevustahe ning meelelahutuslik lähenemisviis loovad kaasahaarava loo, viies meid lähemale selle salapärase looma mõistmisele.

Treiler

Žürii äramärkimine (Loodus)

DINGODE PERESIDEMED

Jaapan – 50 min, režissöör Mio Hoshino

Sünopsis: Austraalia rannikul asuva Fraseri saare toiduahela tipus on dingo. Kaamerad jälgivad 9 pojaga perekonna elu ootamatusi – kuidas saadakse üle oma liikmete surmast, jageletakse teiste dingokarjadega, tullakse toime eluohtliku metsatulekahjuga. Autoritel on õnnestunud üles filmida harva dokumenteeritud juhtum, kus dingo pere vanem vend aitab oma vanematel kutsikaid kasvatada.

ZÜRII: Film kujutab imekaunilt looduses kehtivaid peresidemeid. Nagu me kõik teame, on dingosid väga raske filmida, nii et see film pälvib raudselt meie äramärkimise.

Treiler

PILET: 4€ ja 2€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Tartu loodusmajas toimuvatel MAFF filmiõhtutel on võõrkeelsetel filmidel eestikeelsed subtiitrid.