17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub järgneva poole aasta jooksul võistlusprogrammi paremik. Näitamisele tulevad selleaastase festivali võidufilmid ja eriauhindade laureaadid, filmiõhtud toimuvad novembrist aprillini iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 18.

Liitu filmiõhtuga Facebookis
Filmiõhtu Tartu loodusmaja kodulehel

28.01.2020 kell 18:00
 

Žürii eriauhind (Loodus)

KASSI AMSTERDAM, Holland – 86 min

Režissöörid Mark Verkerk, Ignas van Schaick

Sünopsis: See on teistmoodi linnafilm, mis uurib Euroopa ühte elavaimat ja dünaamilisemat linna selle loomelaniku – kassi – pilgu läbi. Oma haljasalade turgutamise maine tõttu on Amsterdam ideaalne paik inimeste ja loomade vaheliste, sageli humoorikate kohtumiste uurimiseks. Kalaturul kala napsav hallhaigur või rott, kes kasvatab oma poegi kõnniteeplaadi all, kuuluvad mõlemad siia linna, samuti nagu ka bissa-kilpkonn või hiidpanda.

ZÜRII: See film toonitab tõika, et mingis vormis eksisteerib loodus ka igas suurlinnas. Et need loomad ei torka sageli silma, ei ole inimesed sellest paralleelmaailmast isegi teadlikud. Film tutvustab meile liikide uut elupaika ja uut ökosüsteemi ning paneb meid võib-olla uue pilguga vaatama sellele, kuidas me linnades tegutseme.

Treiler

NÜÜD VÕI EI KUNAGI, Suurbritannia – 25 min

Režissöör Matt Senior

Sünopsis: Film on maailma esimene dokumentaalfilm planeedi kõige haruldasemast suurest inimahvist, Tapanuli orangutanist ja nende Sumatra metsakodust Indoneesias. Need orangutanid avastati alles 2017. aastal ja nad on selles rikkalikus vihmametsas tuhandeid aastaid rahulikult elanud koos lugematute muude põnevate liikidega. Kuid nüüd on kõik muutumas… Maailma rahvastik kasvab ja loodusmaailm, sealhulgas Batang Toru, kannatab. On aeg tegutseda ja see mets päästa.

Treiler