16.-19. mail toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses ja mitmel pool Läänemaal esimene Läänemaa Loodusfestival. Ürituse eesmärk on edendada loodusharidust ja selleks pakutakse kõikidele loodushuvilistele mitmesuguseid harivaid tegevusi.

Festivali esimesel päeval selgitatakse Osmussaarel välja parimad loodusgiidid. 17. mail toimuvad avalikkusele suunatud üritused Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Festivali avamisele järgnevad loengud saartest, matkamisest ja hobustest. Esinema tulevad loodusfotograafid Tiit Leito ja Jaan Künnap ning hobuspetsialist ja ratsutamistreener Kati Leutonen. Lastele tehakse näomaalinguid. Näha saab mitut loodusfotonäitust ja Läänemaa ning Lääneranna valla kooliõpilaste joonistuste näitust.

18. mail saavad kõik külastada loodusmessi, mis toimub kell 12.00.-18.00 Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Oma toodangut pakuvad mahetootjad, käsitöölised ja mitmed organisatsioonid. Lääneranna vallast on esindatud Massu Ratsaklubi ja Ranna Rantšo. Näidatakse kodu- ja lemmikloomi, Matsalu Loodusfilmide Festivali loodusfilme ja Ants Tammiku loodusfilmi. Ravimtaimi saab tundma õppida Marje Loide samateemalises loengus. Reede õhtul on võimalus minna Noarootsi linnuvaatlusele, mida viib läbi ornitoloog Marko Valker.

Laupäeval 19. mail toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses Kadri Alleri inspireeriv loeng Eestimaa Looduse Fondi talgutest kui teistmoodi puhkusest. Haapsalu Kutsehariduskeskuse lähedal asuvas metsas saab Aigar Lipingu eestvedamisel õppida, kuidas üksi metsas ellu jääda. Ka laupäeval on võimalus vaadata loodusfilme. Reedel ja laupäeval teeb teadusteatrit Teadusbuss

Loengutele, linnuvaatlusele ja ellujäämiskursusele tuleb end eelnevalt registreerida. Täpsem info, registreerimine ja ajakava on Läänemaa Loodusfestivali kodulehel.

Läänemaa Loodusfestival on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Festivali rahastavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Haapsalu Kutsehariduskeskus.