Tallinnas toimunud vastuvõtul tänas majandus- ja taristuminister Taavi Aas rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Eestit edukalt esindanud õpilasi, nende juhendajaid ja toetajaid.

Juba 13-ndat korda toimunud rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Koreas esindasid Eestit Krete Roopõld, Lee Ann Madissoon ja Markus Vaher Tallinna Reaalkoolist ning Linda Kuusik Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Juhendajatena saatsid noori Eesti Geoloogiateenistuse direktor professor Alvar Soesoo ja GIS peaspetsialist Sigrid Hade.  Olümpiaadil osalejad pidid kahe päeva jooksul lahendama nii teoreetilisi kui praktilisi ülesandeid geoloogiast, maavaradest, struktuurigeoloogiast, keskkonnateadustest, geofüüsikast, astronoomiast, hüdroloogiast ning nendega seotud Maa süsteemide valdkondadest. Lisaks tuli noortel rahvusvaheliste meeskondade koosseisus lahendada praktilisi väliülesandeid ning valmistada ette ja esitleda kriitiliste keskkonnamuutuste valdkonna poster.

Eesti meeskonna kõik liikmed tulid tagasi medaliga. Krete Roopõld ja Markus Vaher said hõbemedali ning Lee Ann Madissoon ja Linda Kuusik pronksmedali. Markus Vaher sai grupitöös kuldmedali. Kokku osales olümpiaadil 43 meeskonda 181 õpilasega.

„Eesti on rikas nii maavarade kui tarkade noorte inimeste poolest,“  ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „On väga hea meel, et uus kasvav põlvkond teadlasi on vähemalt sama tugev ja edukas, kui nende väärikad eelkäijad,“ lisas ta.

Eesti Geoloogiateenistuse direktor Alvar Soesoo: „Eesti Geoloogiateenistus on võtnud kohustuse kureerida Eesti koolinoorte meeskonna ettevalmistust osavõtuks rahvusvahelisest maateaduste olümpiaadist. Ma tahan tänada TalTechi geoloogia instituudi meeskonda, kelle eestvedamisel toimus sellel aastal esimene üleriiklik maateaduste olümpiaad, mille tulemuste põhjal meie esindusmeeskond kokku pandi. Samuti soovin tänada meie noorte juhendajaid Kalle Kirsimäed Tartu Ülikoolist ja Sigrid Hadet geoloogiateenistusest, kes aitasid anda Eesti meeskonnale viimast lihvi. Meie õpilaste tulemused näitavad, et Eesti on maateaduste maa ja meie noored, kindlasti tänu headele õpetajatele, on rahvusvahelises kontekstis konkurentsivõimelised. Selle aasta olümpiaadi eripärana lisandus ka väga pingeline ajagraafik, millega noored kenasti hakkama said.“

Olümpiaadil osalemist toetasid Eesti Geoloogiateenistus, Tartu Ülikooli geoloogiaosakond, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Linnavalitsus, Tallinna Reaalkooli Hoolekande Selts ja mitmed maateaduste valdkonna spetsialistid. Eesti esindusmeeskond pandi kokku selle aasta märtsi lõpus TalTechi geoloogia instituudi eestvedamisel toimunud üleriikliku maateaduste olümpiaadi tulemustel põhjal.