Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsuvad peresid sügisvaheajal ühiselt aega veetma. Lastele toimub looduspäev, pered ja sõpruskonnad on oodatud aega veetma botaanikaaias ning väljasõidule Võrtsjärve äärde.

Botaanikaaias (Lai 38) on viimast nädalat avatud näitus "Tervist, maitset, lõhna ja ilu huulõielistelt". Õppeklassis ja kasvuhoonetes olev väljapanek annab mitmekülgse ülevaate huulõielistest taimedest. Paljud huulõielised sisaldavad eeterlikku õli, nende seas on ilu-, maitse- ja ravimtaimi. Näitus on avatud 25. oktoobrini iga päev kella 10-17. Külastamine botaanikaaia piletiga. Lisainfo: www.botaanikaaed.ut.ee.

Loodusmuuseumis toimub 20. oktoobril lastele sügisene looduspäev, kus õpitakse tundma kalu ja eksootilisi lemmikloomi. Registreerimine looduspäevale on suure huvi tõttu lõppenud.

Pühapäeval, 25. oktoobril korraldab loodusmuuseum väljasõidu Võrtsjärve äärde. Bioloog Anu Metsar tutvustab Võrtsjärve elustikku ning kalasid Järvemuuseumis Rannus. Seejärel matkame ja uurime loodust Mustjärve ääres. Väljasõit on 25. oktoobril 2015 kell 9.00 Tartust Vanemuise 46 eest. Soovitame riietuda vastavalt ilmale ning kaasa võtta süüa ja juua. Osalemine on tasuta. Vajalik on eelregistreerimine telefonil 737 6076 või loodusmuuseum@ut.ee.