Kohtumisel tutvustati Minu Eesti mõttetalgute formaati ning vastati Riigikogu liikmete küsimustele.

Riigikogu liikmed tundsid huvi näiteks koostöö vastu Eesti rahvusvähemustega ja tegevuste vastu välismaal, samuti kuidas on mõeldud hakkama saada erinevate tehniliste ja poliitiliste riskidega ning kuidas konkreetsemalt parteid ja poliitilised fraktsioonid saaksid kodanikualgatust aidata.

Minu Eesti toimkond kinnitas, et soovib teha koostööd kõikide poliitiliste parteidega. Samas kinnitasid toimkonna liikmed  huvi puudumist ise muutuda tulevikus poliitiliseks parteiks. Kogu ettevõtmine on tehtud heas usus. Oleksin väga pettunud, kui keegi toimkonna liikmetest hakkaks käesolevat algatust ära kasutama poliitilistel eesmärkidel, sõnas Rainer Nõlvak.

Ene Ergma ei uskunud, et mõttetalgutel hakkaksid erakonnad lehvitama poliitiliste loosungitega. Leiti, et poliitikud võiksid harjumuspärase rääkimise asemel mõttetalgutel enam kuulata.

Erakondade esindajatele tehti ettepanek testida oma praktilisi ideid mõttetalgutel koos rahvaga ning seeläbi tõsta parteiliste platvormide kvaliteeti. Me ei näe probleemi, kui keegi mõttetalgutel väljakäidud idee varastab. Ainus tingimus on, et see tuleb ära teha, ütles kodanikualgatuse üks eestvedajatest Valdo Kalm.

Minu Eesti mõttetalgud on Eesti seni suurim kodanikualgatus, mis ootab 1. mail 100 000 inimest talgutele selleks, et välja mõelda ideid kogu Eestimaa eluolu parandamiseks. Osalejate registreerimine mõttetalgutele algab 1. aprillil. Registreeruda saab veebis aadressil www.minueesti.ee ja raamatukogudes kõikjal üle Eesti.