Alates tänasest on Selveri keti kauplustes müügil Minu Eesti lauamäng, mis annab mõttetalgute eel lõbusa võimaluse riigijuhtimist harjutada. Mäng valmis noorteorganisatsiooni JCI Estonia ja kodanikualgatuse Minu Eesti koostöös. Mäng on valminud heategevuslikus korras ning mängude müügist saadav tulu suunatakse JCI poolt ellukutsutavatesse noorte juhioskuste ja sotsiaalse vastutustunde arendamise projektidesse.

Lauamäng pakub hulgaliselt pärispoliitikale sarnaseid olukordi, milles mängijad on kehastunud pidevalt ministrikohti vahetavateks poliitikuteks. Mängu käigus tuleb mängijatel läbirääkimisi pidada, kokkuleppeid sõlmida, ootamatuid olukordi lahendada ja sealjuures Eesti riigile kasulikke otsuseid teha.

teeme ära lauamäng

Mängu autori Ardo Reinsalu sõnul on tegemist eelkõige lõbusa ja kaasakiskuva mänguga igaks koosviibimiseks. "Oluline pole niivõrd riigijuhtimist simuleerida, kuivõrd pakkuda võimalust end kujutada poliitiku rolli ja tunda neid samu emotsioone," lisas Reinsalu. Mäng on mõeldud kahele kuni kuuele täiskasvanud mängijale. Disaini tegid Andres Varustin ja Rein Ustaal.

JCI ehk Junior Chamber International on mittetulunduslik organisatsioon, kuhu kuuluvad kuni 40 a. vanused aktiivsed inimesed, mille eesmärkideks noorte inimeste juhioskuste ja sotsiaalse vastutustunde arendamine, vabale ettevõtlusele kaasaaitamine, ühiskonnas toimuvate positiivsete protsesside toetamine ja algatamine ning rahvusvaheliste suhete arendamine. JCI on kodanikualgatuse Minu Eesti koostööpartner.

Loe lisa: http://www.minueesti.ee/