Turbuneeme piirivalvekordonis oli viimast kevadet võõramaine piirivalve. Nende juures väravas olid kolm meest endale meresõidu luba küsimas ja end sisse möllimas.

Toomas Kukk, Jaanus Lekk ja mina. Juba talvel alguse saanud soov Mohni saarele sõita oli leidmas oma finaali. Botaanik Toomas, Lahemaa looduskaitseinsepktor Jaanus ja rahvuspargi teadur Marek olid kolm meest ja ilma ühegi tüdrukuta.

Kalalaev, mis meid koos filmivõtte grupiga saarele viis, lubas õhtuks meile järele tulla ja kolm meest uitasidki saarel ringi. Toomas otsis taimi ja Jaanus uitas niisama ja mina leidsin filmimeeste juures seltsi. Seal olid kolm tüdrukut, kes kuradikesteks tehti ja neist pidi sündima filmitükk.

Naeratavd kuradikestest tüdrukud tegid mulle silma. Ja need olid esimesed Lahemaa tüdrukute silmad üldse, mis mulle tehti. Nii armusin esimest korda lahedatesse tüdrukutesse ja ei saanudki enam armumistest lahti sel suurel maal.

Mis nime all film valmis sai, see jäigi mul ka hiljem teadmata. Kolme Mohni saare tüdruku silmad aga olidki selle kevade omad. Tagasiteel said kolmest kuradist jälle kolm tüdrukut. Ja tänutäheks väiksele reisile olidki kolm silmapaari mul alustuseks kaasa võtta, sellel maal, kus palju ilusate tüdrukte ilusaid silmapaare.

Mohni, lehekuu 1991.


Loe loodusemees Marek Vahula lugusid Bioneerist!

Saa Marekiga tuttavaks!