Eile, 29. oktoobril algas järjekorras seitsmes jäätmeteavituskampaania Prügihunt, mis tänavusel aastal juhib tallinlaste tähelepanu sellele, kuidas oma igapäevaelus vähem prügi tekitada. Bioneer külastas lasteaialastele suunatud kampaania avaüritust Juku Mängumaal Tallinnas.Ürituse pildid leiab Bioneeri galeriist: bioneer.ee/galerii

Tallinnas tekib ühe elaniku kohta üle 400 kg segaolmejäätmeid aastas, mis on vägagi suur jäätmekogus.

Kampaania annab tallinlastele nõu, kuidas elada nii, et tekiks vähem jäätmeid ja tutvustab jäätmejaamasid, kuhu taaskasutatavad jäätmed viia tuleb.


Kampaania avas tänavu üritus Mustamäe tee Juku Mängumaal, kuhu olid oodatud lasteaedade lapsed.

Mängumaal said lapsed vaadata lasteteatri etendust "Hiirte pidu" ning töötubades õppida, meisterdada ja joonistada. Kohapeal toimus ka RagnSellsi sorteerimismäng ja ülipika ühisjoonistuse joonistamine taaskasutatud paberile teemal "Ilus maailm ilma prügita".

Prügihunt lastega tegelemas. Pildistas Katrin Lipp.
Fotol: Lapsed suhtlemas Prügihundiga. Pildistas Katrin Lipp.


Üritusel osales umbes 200 lasteaialast ehk ligikaudu kümme rühma.

Kampaania käigus on kavas teisigi ettevõtmisi

Kooliõpilased saavad kampaania raames osaleda võistlusel, kus tuleb valmistada kuni 30-sekundiline videoklipp jäätmetekke vähendamisest. Parimad klipid pääsevad telerisse ja Vabaduse väljaku ekraanile.

Jäätmejaamade kasutamist propageerib mäng "Sõprade prügiring". Selles osalemiseks peab võistleja moodustama sõpruskonna võrgustiku, kes kõik kampaania jooksul oma sorteeritud prügi jäätmejaama viivad. Võidab see võistkond, kes moodustas kõige suurema võrgustiku.

19.-20. novembrini on kavas Tallinna jäätmekonverents, 21.-29. novembrini kestab aga üle-euroopaline jäätmetekke vähendamise nädal.

Lisainfot kampaania kohta leiab võrguaadressil www.tallinn.ee/prygihunt