Mootoribensiini 95 kasutamisel on oluline teada, et kütust ei maksa varuda kanistritesse pikemaks hoiustamiseks. Kui muruniiduki või aiatehnika jaoks on siiski bensiini koju vaja, tasuks eelistada 98-t.

 “Mootoribensiin 95 on mõeldud sõitvatele, mitte seisvatele autodele. Kui kütusepaaki tuleb täita kuus vähemalt korra, võib mootoribensiini 95 rahuliku südamega kasutada, eriti kui ka tootja on selle heaks kiitnud,” ütles Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

“Suvel varuvad inimesed sageli kütust kanistritega koju, et muruniiduki ja aiatehnika jaoks oleks seda alati võtta. Kodustes tingimustes kulub kütust vähe ning tihti ei jõuta kõike kohe ära tarvitada. Ettenähtust kauem õhuga kokku puutunud mootoribensiin 95 võib aga tekitada probleeme mootoris,” nentis kütuseekspert.

Urmas Kuuse ei soovita kasutada rohkem kui kuu aega kodustes tingimustes hoitud 95 mootoribensiini. “Kanistris hoitud kütus puutub paratamatult kokku õhuga ning kui etanoolisisaldus on mootoribensiinis kuni 10 protsenti, on tõenäosus suurem, et kütusesse võib kondenseeruda vesi. Oht on väiksem mootoribensiini 98 puhul, mille lubatud etanoolisisaldus on kuni 5 protsenti,” sõnas ta.

Etanool mootoribensiinis toimib oktaanarvu suurendajana. See annab mootorile juurde võimsust ja vähendab kütusekulu.

Etanool on üks tuntumaid mootoribensiini komponente, alternatiivina kasutatakse mootoribensiini hapnikukomponendina ka metüültert-butüüleeterit (MTBE), kuid keskkonnasõbralikkuse vaatenurgast on etanool parem valik.  

Täiesti lisaainete vaba on alküülbensiin, mida toodetakse spetsiaalselt 2- ja 4-taktilistele mootoritele. Antud väikemootori bensiini müüakse aiatarvete ja ehitustarvete kauplustes pakendatuna 5-liitristesse kanistritesse ning selle säilivusaeg on umbes kolm aastat.


Niitmise juures tuleb mõelda elurikkuse säilitamisele. Seda ei tasu teha liialt tihedalt, hoolimata naabrite arvamusest. Niita tasub neid alasid, kus liigud igapäevaselt ise, kui on tulemas külalisi. Muul ajal tasub lasta rohul kasvada. Muru sisse tasub jätta umbes kolmandiku ulatuses niitmata ala. Liigne niitmine hävitab liigirikkuse, kurnab keskkonda müraga, mõjub kehvasti rahakotile ja ei tasu ka jätta unustamata kütuse põlemisel tekkivaid gaase, mida sisse hingatakse.