Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-Euroopalist muuseumiööd. Tänavune muuseumiöö toimub laupäeval, 17. mail 2014 ja Eesti muuseumid on öö sündmusi ühendavaks teemaks valinud "Öös on tähti". Muuseumiööl saavad külastajad uudistada Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi sabaga ja sabata tähti: meteoriite ja madusid, ämblikke ja Madagaskari prussakaid. Kaasa saab lüüa ka muuseumi ekspositsiooni koostamises.    

18.30-22.00 Töötuba "Teeme koos loodusmuuseumi!"

Külastajatel on ainulaadne võimalus luua ühiselt TÜ loodusmuuseumi ekspositsioon üheks õhtuks. Vali huvipakkuv eksponaat topiste või kivististe hulgast, määra selle liik, koosta etikett ning sea eksponaat vitriini. Nii kujunebki külastajate endi koostatud ekspositsioon, mida saab näha ainult muuseumiööl.

19.00-19.30 Esitlus "Anakondade, kaimanite ja elektriangerjate jälgedes"

Sergei Põlme räägib Prantsuse Guajaanas elavatest huvitavatest loomadest ning näitab temaatilisi pilte ja videosid.

19.30-20.15 Sõbraks eksootiliste tähtedega

Külastajad saavad sobitada sõprust meie eksootiliste lemmikloomadega: madude, ämblike ja Madagaskari prussakatega.

20.30-21.00 Esitlus "Troopilisi lülijalgseid otsides ja trotsides"

Andro Truuverk räägib põnevatest, kuid mõneti ka ohtlikest maismaa lülijalgsetest Prantsuse Guajaana näitel. Juttu tuleb näiteks titaansikust (Titanus giganteus) ja hiid-linnutapikust (Theraphosa blondi), aga ka suurima tiiva siruulatusega liblikast (Thysania agrippina).

21.00-21.45 Sõbraks eksootiliste tähtedega

Külastajad saavad sobitada sõprust meie eksootiliste lemmikloomadega: madude, ämblike ja Madagaskari prussakatega.