Rahvusarhiivi galeriis avatakse 1. aprillil kell 16 meie neljajalgsele sõbrale pühendatud näitus „Koer arhiivis“. NB! Avamisele on oodatud ka neljajalgsed sõbrad!

Inimese neljajalgne sõber on leidnud arhiivimaterjalides väärika kajastuse, olles esindatud paljudes erinevates rollides: kurjategija, kannatanu, õpilase, valvuri, sõjaväelase, sidepidaja, filminäitleja, kirjandusteose peategelase, jahikoera ja muidugi lihtsalt lojaalse seltsilisena. Rahvusarhiivi kogudes leidub hulganisti dokumente, fotosid ja filme, kus on jäädvustunud meie neljajalgsete sõprade üllad, sagedasti kriminaalsed ning mõnikord ka kurvad, kuid kahtlemata põnevad seiklused. Näitus „Koer arhiivis“ esitleb silmapaistvamaid näiteid juhtumitest ja ettevõtmistest, kus pea- või kõrvalosas säravad eri tõugu, suurust ja värvi pitsud-pontud.

Näituse on koostanud Margus Lääne ja kujundanud Einike Leppik.

Näitus avatakse 1. aprillil kell 16 ja see jääb vaadata 13. juunini. Rahvusarhiivi galerii (Maneeži 2, Tallinn) ootab külastajaid esmaspäevast neljapäevani 11–17.

Uurijatund Tartus

3. aprillil kell 15 räägib Rahvusarhiivi arhivaar Liina Püttsepp Tartu uurijatunnis sellest, milliseid andmeid on võimalik Rahvusarhiivist hoonete ja kinnistute kohta leida ning annab nõu, kuidas konkreetse hoone või kinnistu kohta infot otsida.

Uurijatund toimub Rahvusarhiivi peahoones Tartus, Nooruse 3. Parema korralduse huvides palume uurijatundi end eelnevalt kirja panna.

Oodatud on küsimused, mida saab esitada registreerumisel või meiliaadressil kadri.tooming@ra.ee või telefonil 738 7519 (Kadri Tooming)

Uurijatund on tasuta, kõik huvilised on oodatud!