Annelinnas asuvale Nõlvaku tänavale paigaldati uudse lahendusena viiele ülekäigurajale spetsiaalselt ülekäiguradadele väljatöötatud turvavalgustid.

Valgustite valgusvihk tugevneb inimese lähenedes.

„Hea valgustus on ülekäiguradade turvalisuse tõstmisel üks tähtsamaid asju ja selles osas meil töö käib. Tartu on alati avatud kõigile uudsetele lahendustele ja valmis neid kasutama,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Eesti iduettevõte Cityntel OÜ, kes arendab targa tänavavalgustuse lahendusi, on koostöös Soome valgustitootjaga Greenled Oy välja töötanud uudse ülekäiguradade turvavalgustuse lahenduse. Turvavalgustuse komplekti kuulub Greenled Oy toodetud LED- valgusti ning Cityntel OÜ toodetud Lumoflex valgustikontroller ning liikumisandur.
Ülekäiguraja turvavalgustil on ainulaadne kaheosaline valgusjaotus, mille üks osa on suunatud ülekäigurajale ning teine ülekäiguraja esisele kõnniteele. Mõlema valgusvihu heledust saab valgustikontrolleriga eraldi reguleerida. Komplekti kuuluv liikumisandur annab valgustile teada, kui inimene läheneb ülekäigurajale ning selle peale suurendatakse ülekäiguraja esisel oleva kõnnitee valgusvihu heledust, mis annab autojuhile märku ülekäigukohale lähenevast inimesest.

"Meil on väga hea meel, et Tartu linn on andnud meile võimaluse luua ning katsetada sellist uut toodet. Loodame, et sellise uudse lahendusega saame anda enda panuse liiklejate turvalisusele ning vähendada ülekäigurajal juhtuvate liiklusõnnetuste arvu," ütles Cityntel OÜ juhatuse liige Alar Võrk.

Jaga: