Oma 10. juubeli tuuril, mis kannab pealkirja „Kas enne tantsime ka?“ murravad Naised Köögis taas köökidest lavalaudadele. Kümnel kontserdil üle Eesti löövad kaasa armastatud näitlejad Elina Reinold ja Andrus Vaarik, kes esitavad koos ansambliga loodud sketše otse Eesti elust enesest.

Tuuril kõlavad nii vanad head lood kui ka ansambli värske looming. Suvetuuri kontsertidel tuuakse publikuni läbilõige oma kümne aasta loomingust, milles on nii elutantsu ilusat hoogu kui ka paratamatut absurdi. „Hoiame augustikuisel hapukurgihooaja-uudistel hoolega silma peal ja uued kuumad paarid, poliitikute traali-vaalid ja muu tõsieluline absurd võib vabalt sattuda ka laulu sisse,“ ütles Kristiina Ehin.  

„Oleme ise ka väga põnevil, et meil on võimalus koostööd teha meie lemmiknäitlejatega,“ lisas Kairi Leivo.

Kümme aastat tagasi Viljandis alguse saanud ansambel Naised Köögis peab tänavu oma juubelit! Nende kümne aasta jooksul on nad tiirutanud kontsertidega läbi ritsikatest siriseva Eesti, ujunud lugematutes järvedes ja lahesoppides, nikerdanud köökides ja taluterrassidel uusi laule, kaevanud kontserdi jooksul hange tuisanud sõiduvahendeid välja, rääkinud sadade inimestega publikust ja kuulanud pärast esinemist nende lugusid, jaganud oma laule vihmas, tormis ja kuumalaine harjal, mures ja rõõmus, rasedatena ja ühes tükis. Juubeli puhul valmis ansamblil vinüülplaat, millel on ansambli kümme parimat lugu läbi aegade. Ansamblis loovad laule koos Katrin Laidre, Kristiina Ehin, Sofia Joons Gylling ja Kairi Leivo.


Kontserdid toimuvad:

05.08 Pärnu Koidula muuseumi õu

06.08 Kadrina Laululava

07.08 Metsanurme Külaplats (Saku vald)

08.08 Tartu Antoniuse õu

09.08 Tõrva Keskväljak

11.08 Põltsamaa Lossihoov

13.08 Haapsalu Piiskopilinnuse väike õu

14.08 Kõltsu mõisa suvelava

15.08 Nõmme Spordikeskus

17.08 Kurepalu Laululava

 

Algus kl. 19.00

Piletid on müügil PILETILEVIS ja PILETIMAAILMAS.