Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi 6. ja 7. oktoobril jälgima lindude sügisrännet ja oma vaatlustest teada andma. Juba 25. korda toimuval rahvusvahelisel EuroBirdwatchil saab osaleda nii oma koduõuel kui ka juhendatud retkedel.

Osalemiseks tuleb vaadelda linde, kirja panna nähtud linnuliigid ja nende arvukus. Info edastada ornitoloogiaühingule esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 9. oktoobriks.

Andmed saab sisestada eElurikkuse portaali töölaua PlutoF või rakenduse Legulus kaudu, ornitoloogiaühingu veebivormi või saata tavapostiga aadressile Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond.

Juhendajatega linnuvaatlusretked on laupäeval, 6. oktoobril Tartus ja Vihasoo tornis ning pühapäeval, 7. oktoobril Sindis ja Pärnus. Retkedel osalemine on tasuta.

Oma kodule lähima linnuvaatlustorni leiad kaardirakendusest.

Täpsem info linnuvaatluspäevadest ja retkedest on kirjas ornitoloogiaühingu veebilehel.

Lindude rände tippaeg on Eestis septembri teises pooles ja oktoobri esimesel nädalal. Sel perioodil lendab meilt läbi miljoneid linde, kes suunduvad talvitama Euroopa lõunaosasse või Aafrikasse.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch toimuvad sel aastal kahekümne viiendat korda. Alates 1993. aastast on enam kui 1,1 miljonit inimest vaadelnud kokku üle 73 miljoni linnu. Tänavu osaleb vaatluspäevadel ligi 40 Euroopa riiki. Vaatluspäevade eesmärk on pöörata tähelepanu lindudele ja nende vajadustele rände ajal.

EuroBirdwatchi eestvedaja on BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.