Täna toimub Otepääl vee- ja kanalisatsioonitorustike ehituse pidulik lõpetamine ning tegemist on esimese uue rahastusperioodi (2007-2013) veemajanduse infrastruktuuri projektiga, mis lõpule on jõudnud. Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist 24 miljoni Eesti krooniga rahastatud projekt paneb punkti Otepää pikaajalisele tööle linna veevärgi ja kanalisatsiooni arendamisel, teatas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Projektiga Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolelt tegelenud juhtivkoordinaator Merike Ütsi sõnul on Otepää oma tegevuses näidanud üles igakülgset koostöövalmidust ning kõik detailid on hoolikalt läbi mõeldud. "Ühtekuuluvusfond lubab projektide puhul rahastada teatud tegevusi ning üheks piiranguks on näiteks see, et üles kaevatud teed ja tänavad taastatakse nende algupärase teekattega," selgitas Üts. "Otepää otsustas aga leida lisavahendeid ning paljudel tänavatel kruusakatte asfaldiga asendada."

Ühtekuuluvusfondi toetuse najal viidi lõpule kogu Otepää linna vee- ja kanalisatsioonitorustike ning veetöötlusjaamade rekonstrueerimine, samuti ehitati juurde üks reoveepuhasti ning täiendati juba olemasolevat puhastit. Nii on kogu Otepää linna reoveekogumisala täies ulatuses kaetud uute torustikega ning kõigile soovijatele on sellega loodud võimalus liituda Otepää veevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemiga.

Täna kell 14.00 Otepääl Kastolatsi teel asuva reoveepuhasti juures toimuval pidulikul ehitustööde lõpetamisel osaleb Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt juhatuse liige Kalev Aun.

Ühtekuuluvusfondist on viimasel kolmel aastal rahastatud 57 veemajanduse projekti ühtekokku ligi 5,7 miljardi Eesti krooni eest, rahastuse saanud projektidega saab tutvuda KIKi kodulehel. Hiljuti lõppes ka järjekordne taotlusvoor, mis tõi KIKi 24 taotlust, mille rahasoov on ligi kolm korda suurem kui vooru eelarves toetusi ette nähtud. Perioodil 2007-2013 on Ühtekuuluvusfondist veemajanduse infrastruktuuri projektide rahastamiseks kavandatud 6,4 miljardit krooni.

2000. aasta mais tegevust alustanud Keskkonnainvesteeringute Keskus on juhtiv keskkonnaabi ja -investeeringute suunaja. KIK suunab keskkonnakasutusest laekuva raha keskkonnaprojektide arendamisse, täidab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi keskkonnaprojektide rakendusüksuse ülesandeid ning rakendab rohelist investeerimisskeemi (CO2 kvoodi müük ja toetuste vahendamine). Ühtlasi on KIKist võimalik keskkonnaprojektide arendamiseks laenu taotleda.


  • Märksõnad:
  • KIK