Nähtamatute Loomade algatus Taimetoidu Väljakutse jätkab ka juunis versiooniga, mis keskendub säästlikele ja maitsvatele toitudele ning nippidele, kuidas väikese eelarvega hakkama saada. Seega, kui Sa eelmine kord ei jõudnud end kirja panna, siis nüüd on selleks uus võimalus! Kui oled juba varem osalenud, siis nüüd soovita seda oma sõpradele-lähedastele.

Väljakutses on osalenud juba 4000 inimest.
 
Varasemate osalejate tagasiside:

"Infokirjad olid väga meeldivad, sain väga palju uusi teadmisi!"
 
"Olen tänulik, et väljakutse vastu võtsin. Sain palju huvitavat proovida (suurepärased retseptid, uued maitsed). Tänan."
 
"Alustasin märtsis kolmenädalase väljakutsega. Märkamatult on saanud sellest 3. kuu. Aitäh ♥️"

Ole kuu lõpuks üks 4500 hulgast, kes juunis taimsete toitudega katsetab. Jah, meil on ka jaanipäevaks nii mõndagi varuks ;)
 

Eesti ühiskonna toidupüramiid on äraspidine
 

Peaaegu keegi meist ei tarbi piisavalt puu- ja köögivilju.Keskmine Eesti inimene sööb ca 80 kg liha aastas, mida on kaks-kolm korda rohkem, kui Tervise Arengu Instituut soovitab. Sobiv päevane kogus on maksimaalselt ühe tikutopsisuurune tükk.

See tõstab mitmete terviseriskide nagu teist tüüpi diabeedi, jämesoolevähi ja südame-veresoonkonna haiguste riski märgatavalt. See on eriti ohtlik meie eakatele. Rohke köögi- ja puuviljade ning täisteratoodete söömine aga hoopis ennetab paljude eelmainitud haiguste teket. Just praegu on parim aeg tegutsemiseks. Vähese liikumise korral on eriti oluline oma toidulauale pilk peale visata. Lisaks aitab taimne toit raha säästa.