Päikesepaneelide panek katusele on üks asi, kuid haarata õhust üks pihutäis päikesevalgust selleks, et anda särtsu oma iPod-ile, taskutelefonile, fotokaamerale või mõnele muule mobiilsele vidinale, on hoopis teine asi.  Pisikese portatiivse päikesepaneeliga saame muuta ennast sõltumatuks kaamerapatareisid müüvatest kauplustest ja hotelli seinapistikutest ning võtta ette pikki retki loodusesse.

Kindlasti mõtlevad täna Apple™ tarkurid tulevikus päikeseenergial töötavale iPhone™, iPod™ või isegi sülearvutile, kuid täna sõltub elektroonika valdavalt sellest, mis tuleb seinapistikust. Loomulikult pakutakse meile täna juba piisavalt energiasäästunippe nagu kuvari ümberhäälestamist väiksemale energiatarbimisele või rutiinselt standby mooduli kasutamist kui arvuti pole töös, kuid kõik need väikesed soovitused ei vabasta meid enam kui mõneks päevaks tsivilisatsioonist.

Juhul, kui soovime pikemaks ajaks juhtme seinast välja tõmmata, kuid kasutada jätkuvalt oma iPod-i, fotokaamerat ja muid elektroonilisi abivahendeid, siis peame ennast varustama portatiivse päikesepaneeliga, mille mõõtmed võivad olla üllatavalt väikesed. 

Väiksemõõtmelisi päikesepaneele pakuvad turul täna juba mitmed valmistajad, oluline on siinkohal vaid jälgida pakutavate toodete efektiivsust, hinda ja toote kättesaadavust.

Allikas: Treehugger