Eesti rohetehnoloogia ettevõte Roofit.Solar kaasas edukas finantseerimisringis 6,45 miljonit eurot. Rahastusringi juhtisid Saksa taastuvenergia sektori investor BayWa r.e. Energy Ventures ja eestimaine EdgeCap Partners.

Kiirelt kasvav Roofit.Solar suurendab finantseeringu abil märkimisväärselt tootmisvõimsust, investeerib tootearendusse ning laieneb välisturgudele.

„Tugevate investorite toel saame oma panuseid suurendada, et pakkuda majaomanikele elegantset ja efektiivset päikesekatuse lahendust. Samaaegselt on meie eesmärgiks kasvada juhtivaks päikesetehnoloogia lahenduste pakkujaks Euroopa katusefirmadele, kes soovivad oma tooteportfelli lisada päikeseenergiat tootvat katust,” ütles Andres Anijalg, Roofit.Solar tegevjuht ja kaasasutaja. 

Roofit.Solar ühendab traditsioonilise põhjamaise teraskatuse ja elektrit tootvad monokristalsed ränielemendid innovatiivseks katusekattematerjaliks, mis võimaldab majaomanikel toota omaenese elektrit, ilma sealjuures hoone välisilmet mõjutamata.

Eesti päikesekatuste tootja Roofit.Solar kaasas edukas rahastusringis 6,45 miljonit eurot. Finantseeringut juhtisid senised investorid, Saksamaa taastuvenergia investeerimisfirma BayWa r.e. Energy Ventures ning eestimaine EdgeCap partners. Kokku on Roofit.Solar seni kaasanud 17 miljonit eurot, lisaks 2 miljonit eurot lisatoetusi erinevatelt fondidelt.

Tallinnas Harkujärvel innovatiivseid päikesekatuseid tootev ettevõte plaanib rahastuse abil päikesemoodulite tootmist märgatavalt tõsta ning kasvatada müüki kogu Euroopas, et rahuldada kasvavat nõudlust päikeseenergia tootmise järele.

„Tugevate investorite toel saame oma panuseid suurendada, et pakkuda majaomanikele elegantset ja efektiivset päikesekatuse lahendust. Samaaegselt on meie eesmärgiks kasvada juhtivaks päikesetehnoloogia lahenduste pakkujaks Euroopa katusefirmadele, kes soovivad oma tooteportfelli lisada päikeseenergiat tootvat katust,” märkis Andres Anijalg, Roofit.Solar tegevjuht ja kaasasutaja.

Uue finantseeringu abil plaanib Roofit.Solar suurendada müüki eelkõige ettevõtte koduturgudel Eestis, Saksamaal ja Rootsis. Lisaks tugevdab firma müügivõrku teistes Euroopa riikides. Osa rahastusest suunab Roofit.Solar partnerettevõtete koolitamiseks, uute toodete välja töötamiseks, firma 3D-tarkvara edasi arendamiseks ning uutele turgudele laienemiseks.

2016. aastal asutatud Roofit.Solar eesmärgiks on pakkuda esteetilist päikesekatuse lahendust majaomanikele, kes ei soovi oma katusele traditsioonilisi päikesepaneele. Tänaseks on ettevõtte sihiks saavutada juhtiv positsioon kaks-ühes päikesepaneelidest katuste pakkujana nii eraisikutele kui ka katusefirmadele kogu Euroopas.

„Päikeseenergia on taastuvenergiatele ülemineku üks alustalasid. Roofit.Solar tiim on tõestanud, et päikesemoodulite kombineerimine praktilise planeerimistarkvaraga ei ole mitte ainult efektiivne ja kasumlik, vaid sellel on potentsiaali eksponentsiaalseks kasvuks. Seetõttu oleme kindlad oma otsuses jätkata pikaajalist koostööd Roofit.Solar meeskonnaga,”  ütles BayWa r.e. Energy Ventures investeeringute juht Greg Zavorotniy.

Roofit.Solar kasvas 2022. aastal märkimisväärselt: Ettevõte suurendas müügitulu ligi kolm korda ning tootmisvõimsust pea kaks korda. Viimase aasta jooksul on firma meeskond enam kui kahekordistunud. Põhjamaises stiilis päikesekatuseid võib tänaseks leida 17 riigis üle kogu Euroopa.

„Oleme järjepidevalt käivet kasvatanud, tooteid ja tarkvara edasi arendanud ning sõlminud lepinguid oluliste koostööpartneritega kogu Euroopas. Oleme võitnud oma partnerettevõtete usalduse ning partnerite võrgustik kasvab kiiresti. Tuginedes 2022. aasta headele müügitulemustele vaatame väga positiivselt 2023. aastasse,”  märkis Raimond Russak, Roofit.Solar finantsjuht ja kaasasutaja.

„Praegune edukas rahastusring kinnitab investorite usku meie tiimi. Jahedama planeedi nimel pingutamise eesmärk kõnetab investoreid ka jahedamate majandusolude tingimustes vägagi,” lisas Raimond Russak.

Ettevõttest Roofit.Solar Tallinnas Harkujärvel Tähetorni tehnopargis unikaalseid päikesekatuseid tootev Roofit.solar pakub juba 2016. aastast alates integreeritud päikesekatuse lahendusi nii eramajadele kui ka ühiskondlikele hoonetele.
Roofit.Solar ilmastikukindlad päikesepaneelidest katused pakuvad majaomanikele kaks toodet ühes: aastaid kestva katusekattematerjali ja omaenese päikesejaama. Põhjamaises stiilis päikesekatused sobivad nii uute katuste ehitamiseks kui ka renoveerimiseks.

Tänu silmale pea nähtamatutele päikesemoodulitele ja elegantsele välimusele sobivad Roofit.solar katused erinevate arhitektuurilahenduste jaoks ja tihtipeale ka muinsuskaitse all olevatele ning miljööväärtuslikele hoonetele.
Eestis on Roofit.Solar päikesekatused paigaldatud näiteks Tartu Ülikooli Lossi tn 3 õppehoonele, Eesti Rahvusraamatukogule ning ajaloolisele Kintsli kõrtsihoonele Otepääl.
Roofit.Solar annab tööd enam kui 70 inimesele üheksast erinevast rahvusest. Tänaseks on ettevõttel kliente 17 erinevas Euroopa riigis, muuhulgas Rootsis, Saksamaal, Norras, Poolas, Austrias, Belgias, Šveitsis, Soomes ja Ühendkuningriigis.

 

Investoritest

 

BayWa r.e. Energy Ventures

BayWa r.e. Energy Ventures on Saksa BayWa r.e. AG-le kuuluv iseseisev üksus, mis keskendub tulevikuenergia investeeringutele Euroopas, sealhulgas energiatarkvara lahendustele, salvestussüsteemidele ja e-mobiilsusele. Ettevõtte juht Ulrich Seitz on enam kui 10-aastase iduettevõtete kogemusega riskikapitali investor. BayWa r.e. AG kuulub 51% ulatuses BayWa AGle. Frankfurdi ja Müncheni börsil noteeritud 21 000 töötajaga kontsern tegutseb 50 erinevas riigis, nii energia-, ehitus- kui ka põllumajandussektoris.

EdgeCap Partners

Era- ja riskikapitali investeerimisfirma, mille taga on pikaajaline perekapital. Ettevõtte asutajatel Kristjan Piilmannil ja Chris Backesil on enam kui kakskümmend aastat investeerimiskogemust, muuhulgas investeerimispankades nagu PSG Equity LLP, Novalpina Capital LLP, Morgan Stanley, Citi ja Goldman Sachs. Firma peakontorid asuvad Tallinnas ja Londonis.