Tänases veebruarikuu Tantsumajas mängivad esmakordselt koos tantsuks kaks Vabariigi Pillimees konkursi võitjat. Nendeks on 2018. aastal konkursi võitjaks valitud Juhan Uppin, kes mängib päkarauakannelt ning lõõtspilli ja 2020. aastal tiitli koju viinud rahvakandlemängija Martin Arak.

Pillimehed on lubanud, et tantsuks mängivad nad koos ja ühekaupa parimaid lugusid oma tantsurepertuaarist. Vabariigi parimaks pillimeheks tituleerituks saamisel on väga oluline roll oskusel rahvast tantsitada ja tantsupõrand täis tuua, seega peaks tantsulusti sellel õhtul jaguma rohkelt. 

Viljandi Pärimusmuusika Aida programmijuht Leana Vapperi sõnul on seekordne Tantsumaja lausa eriline, sest kaks parimat pillimeest Eestis saavad kokku ühel peol. “Juhani puhul on Vabariigi Pillimehe žürii välja toonud hingestatud mängu ning seda, kuidas vaid ühe looga toob ta publikul pisarad palgeile ja juba järgmisega veab aga näo humoorika palaga naerule. Martin Araku puhul kiitis žürii karismaatilisust ning oskust oma olekuga publikut võluda. Ma arvan, et sellise võimsa koosluse pillimängu saatel tantsimine on iga tantsija unistus. Samuti olen veendunud, et pillimehed ja Eliise Selisaare tantsusammude õpituba  aitavad põrandale keerlema ka inimesed, kel tahe tantsida on suur, aga oskusi veel napib,“ lisab Vapper.  

Tantsumaja on Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuv peoformaat, kus luuakse külapeo kaasakiskuv meeleolu koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja teiste pidulistega kokkusaamiseks. Oma võlu on ka pillimeeste ja tantsijate omavahelises suhtluses. Igale Tantsumajale eelneb tantsusammude õpituba Eliise Selisaare juhatusel.