Noorte pärimusbändide lahingusse on osalema oodatud laste- ja noorteansamblid, mille liikmed on kuni 26-aastased ning mille repertuaaris enamasti eesti pärimusmuusika pillilood ja laulud ning nende töötlused.

  • Bioneeri uudised
  • 18. jaanuar 2021
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

Sekka võivad kõlada ka mõned välismaised või omaloomingulised pärimuspalad. Konkursil osalemiseks tuleb igal bändil saata bändi tutvustus koos fotoga ning kaks demo ansambli repertuaarist. Kõigi eelvoorus osalenud bändide seast valib Eesti Pärimusmuusika Keskuse programminõukogu välja finalistid, kes hakkavad muusikutest mentorite juhendamisel konkursiks valmistuma. Mentoriteks on sel aastal ennast lubanud Maarja Nuut, Jaan-Eerik Aardam, Mati Tubli ja Merike Paberits.

Lõppkontserdil, mis toimub 30. aprillil, peab iga ansambel esitama lühikese kava kestusega 12 minutit, mida hindab nii kohale tulnud publik kui ka professionaalne žürii. Hindamine toimub kahes erinevas vanuserühmas: lapsed (kuni 15 eluaastat) ja noored (16-26 eluaastat).

Noorte pärimusbändide konkursi projektijuht Margit Kuhi sõnul on varasemate aastate kogemuste põhjal jõutud pärimusbändide konkursiga toimiva formaadini.

„Eelmine aasta näitas, et tänu mentortegevusele, kus noortele bändidele jagavad kolme kuu jooksul näpunäiteid tegutsevad muusikud, saame anda noortele tugeva ja edasiviiva inspiratsioonitõuke. Nii ei ole see vaid ühel õhtul toimuv võistlus, vaid lausa arenguprogramm noortele pärimusbändidele,” räägib Kuhi.

Konkursi parimad saavad võimaluse üles astuda Viljandi pärimusmuusika festivalil, vanema vanuseastme võitja pääseb otse võistluse Noortebänd poolfinaali. Lisaks on parimatele auhindu välja pannud nii Eesti Pärimusmuusika Keskus erinevate esinemisvõimaluste näol aga ka muusikud ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja mitmed teised.

Registreerimise ja tingimuste kohta leiab lisainfot Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt folk.ee