Keskkonnaministeerium ootab 7. detsembrini kandidaate Aasta Keskkonnateo konkursile, et tunnustada neid, kes viimase 12 kuu jooksul kõige enam panustanud keskkonna heaks. Kõik kandidaadid pannakse avalikule hääletusele.  

Keskkonnategu on silmapaistev ning ulatusliku mõju keskkonnateadlikkust suurendanud või keskkonnakaitset parandav tegu. Konkursil osalemine on hea võimalus laiemalt tutvustada oma keskkonnaalast tegevust. Kandidaate saavad esitada kõik – teo autor, tema sõbrad, tuttavad, koostööpartnerid.

Peaauhinnaks on 4474 euro suurune preemiasumma. Lisaks saavad silmapaistvad projektid tunnustuse, millega kaasneb õigus enda tutvustusmaterjalides kasutada keskkonnamärgist.

Aasta Keskkonnateo kategoorias parimate väljaselgitamisel saab kogu elanikkond kaasa rääkida, sest kõik esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Delfi portaalis. Igaühel on võimalik anda hääl just oma lemmiku poolt ning sellega näidata oma poolehoidu projekti osalistele. Selline avalik hääletamine toimus esmakordselt eelmisel aastal ning osutus väga populaarseks.

Kandidaate saab esitada veebis  www.keskkonnatunnustused.ee. Võitjad kuulutatakse välja jaanuari lõpus.