Pirital heisatakse juba üheksandat suve järjest suplusvee kvaliteeti ja ranna head taset näitav Sinilipp.

  • Veemajandus
  • 4. mai 2022
  • Foto: Sinilipp tähistab ranna ohutust ja puhtust / Pirita LOV

„Rahvusvaheline Sinilipu komisjon International Blue Flag Jury tegi teatavaks, et Pirita rand on sel suvel taas rahvusvahelise ökomärgise Sinilipp vääriline. Nii heisatakse Sinilipp Pirital juba üheksandat suve järjest, mis näitab ranna stabiilset head taset. Sinilipu kriteeriume on 30, neist üks olulisim suplusvee kvaliteet. Terviseameti analüüsitulemuste järgi on Pirita ranna suplusvee kvaliteediklass väga hea,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Linnaosavanem tõi esile, et randa saab hoida iga rannaline. „Kui tuled Pirita randa, pane prügi prügikasti, ära võta kaasa klaaspudeleid, kasuta ametlikke tualette ja pesemisvõimalusi,” kutsus Liinat hoidma rannas puhtust ja korda.

Rannahooaja ettevalmistustööd algavad sel nädalal ja kestavad 15. maini. „See on rannahooldajale väga kiire aeg: kogu ranna ulatuses tuleb sõeluda kaks korda liiv, korrastada tribüünid, haljasala, rannamets ja -promenaad ning sellega ristuvad teed ja ojad. Korda seada ja liivaalale vedada rannainventar jne,” loetles linnaosavanem. Linnaosavalitsuse lepingupartner rannahooldusel on Krausberg Eesti OÜ.

Rannahooaeg kestab 16. maist 15. septembrini.

Ametlik hooaja avamine on 1. juunil, mil masti tõmmatakse ka Sinilipp.

Pirita rand võeti avatud supelrannana kasutusele 1925. aastal. Liivaranna pikkus on 2,45 kilomeetrit.