25. septembrist kuni 22. oktoobrini juba kaheksandat korda läbiviidav kampaania Prügihunt keskendub käesoleval aastal jäätmete sorteerimisele ja nende käitlemisele.

Jäätmeteavituse kampaania Prügihunt toimub alates 2003. aastast igal sügisel. Kampaania käigus jagatakse Tallinna elanikele uusi teadmisi prügi sorteerimisest ja taaskasutamisest ning kutsutakse üles suhtuma hoolivalt ümbritsevasse keskkonda.

„Selle aasta Prügihundi kampaania eesmärgiks on panna inimesi mõtlema sellele,  millise keskkonna me  oma järeltulijatele pärandame,“ ütles Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš. „Kui me täna  liigselt tarbime ja prügi ei sorteeri, kannatavad tulevikus meie endi lapsed ja lapselapsed.“

Prügihunt 2010 avaüritus “Iga prügi pole prügi!” toimub laupäeval, 25. septembril kell 12-17 Rocca Al Mare kaubanduskeskuse parklas, kus prügiveo ja käitlemisega tegelevad firmad näitavad kaasaegset tehnikat. Südapäeval algaval üritusel saab oma silmaga näha ja uudistada kodukonteinerist ära viidud prügi edasist teekonda.

Nelja kampaanianädala jooksul korraldatakse temaatilisi mänge ja võistlusi nii, noortele kui ka tegusatele täiskasvanutele. Lasteaialastel on võimalus kaasa lüüa kunstikonkursil, kus saab joonistada plakateid põnevatest prügikastidest. Kooliõpilastele on ülesandeks valmistada videoklipp, mis õpetab jäätmeid korrektselt sorteerima. Joonistusvõistluse parimad tööd jõuavad huvikeskuse Kullo seintele ja parimad valminud videoklippe  näidatakse Coca-cola Plazas ja Vabaduse väljaku ekraanidel.

Koolide vahelise võitlusena toimub ka prügikastide kaunistamise konkurss, kus osavõtjate ülesandeks on kujundada vineertahvlist uhke ja huvitav kate kahele prügikastile. Valminud töid on võimalik näha kampaania lõpuüritusel  22. oktoobril Solarise keskuses.

Tallinna koolidesse ja lasteaedadesse jõuavad Prügihundi kampaania raames jäätmeinfolava esitlused säästvast tarbimisest ja jäätmekäitlemisest. Samuti toimuvad kõikides Tallinna linnaosades jäätmete ja nende käitluse teemalised infotunnid, kus lisaks Tallinna Keskkonnaameti esindajale jagavad teavet ja  kogemusi ka MTÜ Eesti Pakendiringluse esindajad ning vastavat piirkonda teenindava jäätmevedaja esindajad.

Kampaaniakuul käivitub taas jäätmejaamade mäng “Sõprade prügiring”, mille raames oodatakse inimesi kasutama jäätmejaamu ning jäätmealast teavet ka sõprade-tuttavatega jagada. “Sõprade prügiringi” eesmärgiks on tutvustada jäätmejaamu ja anda infot, milliseid jäätmeid jäätmejaamadesse viia saab. Kõige suurema jäätmejaamu külastanute võrgustiku loojat ootab auhind.

Kampaaniat Prügihunt toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.