Prisma Peremarketites on alates homsest lisaks tavapärastele ostukottidele müügil ka maisitärklisest valmistatud ostukotid, mis lagunevad pinnases või kompostikonteineris 45 päevaga. Biolagunevad ostukotid ei sisalda keskkonnale ohtlikke aineid. Kuna Prisma Peremarketi soov on pakkuda inimeste keskkonnasõbralikku alternatiivi on Prisma biolaguneva ostukoti hind on võrdne plastist valmistatud kilekotiga.

„Kui üks tavapärane kilekott laguneb looduses aastasadu, siis maisitärklisest valmistatu laguneb pinnases või kompostikonteineris 45 päevaga,“ ütles Prisma Peremarketi kaubandusdirektor Sari Hujanen. “Oleme Eestis esimene hüpermarket, kes biolagunevat ostukotti oma klientidele pakkuma hakkab.“

Prisma biolagunevate kilekottide valmistamisel on kasutatud maisitärklist, misläbi ostukotid lagunevad kiiresti maapinnas või kompostikonteineris ning ei sisalda keskkonnale ohtlike aineid.

Uue ostukoti hind on täpselt sama kui tavalisel kilekotil. Prisma Peremarketi kaubandusdirektori sõnul on soov pakkuda kõigile võrdset võimalust keskkonnasõbralikult käituda. „Siiani oli kilekoti alternatiiviks paberist kott, mis oli kilekotist kallim. Samas ei peaks olema keskkonnasõbralik käitumine olema nö priviligeeritute eelis.“

Biolagunevate kilekottide tarnija on AS A.T. Kaubandus. Prisma ostukotid vastavad EN-13432 ja BPI ASTM6400 standarditele ning seega vastavad kõikide biojäätmetega tegelevate ettevõtete nõudmistele.

Prisma Peremarket on 2006. aastal saanud Aasta Taaskasutaja auhinna. Prisma on Põhjamaade juurtega SOK-le kuuluv kaubanduskett, mis tegutseb Soome, Eesti, Läti ja Venemaa turgudel.