Rahvusvaheline projekt „Haigruotsija” otsib Eestis vabatahtlikke osalejaid, kelle kaasabil plaanitakse kaardistada kõik siinsed haigrute kolooniad ning need kaitse alla võtta.

Projekti veab Eestis vabakutseline haigruotsija Marek Vahula, kes ise liitus haigruotsijatega 2007.aastal pärast Eesti Päevalehes ilmunud üleskutse lugemist.

Projekt on olnud eduka stardiga, sest kaardistatud on juba 36 kindlat kolooniat, mis on ca 80% Eestimaa kolooniate koguarvust.

Tulevikus on kavas kaardile saada kõik (ca. 45) Eesti haigrukolooniat ja need kaitse alla võtta.

Kindlaks on vaja teha ka haigrute toitumispaigad ja rändeteekonnad. Plaanis on hakata uurima (koostöös kala-uurijatega) haigrute räppetompe, et selgitada välja Eesti haigrute toidusedel.

Et projekt õnnestuks, on oluline kokku koguda võimalikult palju haigrute kohta käivat infot. Siin saavadki loodushuvilistest kodanikud haigruprojektile kaasa aidata.

Projekti eestvedajale Marek Vahulale võib haigrute kohta käiva info osas saata nii e-kirja (marek53@hot.ee) kui ka helistada (tel.3220662).

Oodatud on teated kindlatest pesitsuspaikadest-kolooniatest. Tähtis on edastada koloonia täpne asukoht ja pesade koguarv. Ka on oodatud teated haigrute lennusuundadest ja jahipaikadest. Tähtis on ära märkida täpne vaatluse tegemise koht ja aeg ning vaatleja nimi. Haigruhooaeg kestab aprillist juunini (pesitsusaegne) ja juulist-oktoobrini (pesitsusjärgne). Oodatud on ka talvine info haigrutest.


Loe loodusemees Marek Vahula lugusid Bioneerist!

Saa Marekiga tuttavaks!