Eile, ÜRO rahvusvahelisel vee päeval toimus veebiseminar „Tallinn Euroopa roheline pealinn – vee vaatenurgast“. Seminaril vahetati parimaid tavasid ja kogemusi ning arutati, kuidas kliimamuutustega kaasnevatest väljakutsetega linnaruumis toime tulla.  

Rahvusvahelise vee päeva seminaril sai Tallinn tutvustada kõiki tegevusi ja uuenduslikke ideid, mis aitasid Tallinna 2023. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks.  „Eile toimunud seminar lõi platvormi Eesti ja eelkõige Tallinna veespetsialistide, järgmise põlvkonna vee-eksperte koolitavate teadlaste ja praegu Tallinnas töötava erasektori vahel,“ ütles Euroopa rohelise pealinna büroo juhataja Krista Kampus. Ta lisas, et platvorm tõi kokku veespetsialistid üle Eesti, mis võimaldas vahetada parimaid tavasid ja kogemusi. 

Seminaril räägiti Tallinna veekogude (jõed, ojad, järved) seisundist, kliimamuutustega kaasnevatest väljakutsetest – rohkete sademete põhjustatud üleujutusest ning sellest, kuidas kliimamuutustega kohaneda luues linnaruumi looduslähedasi sademevee lahendusi (nt vihmapeenrad, vett läbilaskvad kantendid, jne). 

Rahvusvahelise vee päeva eesmärk on tõsta teadlikkust ning tähistada puhta vee olemasolu. 2015. aastal pühendus maailm kestliku arengu puhta vee eesmärgi saavutamisele – lubadusele, et 2030. aastaks on kõigil vee- ja kanalisatsioonisüsteemid.  

Tallinna kraanivesi on kvaliteetne joogivesi, lisaks on linnas ka mitmeid avalikke joogiveekraane, mille asukohad leiab siit.

Eilse seminari ettekanne “Water Challenges in Tallinn” on leitav.