Kividel on täiesti oma võnge. Mõneti on nad nagu arvutid, millesse on salvestatud planeedi vaimne ajalugu, kõik kogutud ja ka kogumata tarkus. Nad kõnelevad meiega iidsete aegade sõnadeta keeles. Oma liikumisest ja paigal- või kohalolekust. Ja ka meil on võimalik nendega kõneleda ning suhestuda.

Iidsetest aegadest on tuntud kividega ravimist. Aga kas taipame ka kõige lihtsamat kividega ravimise viisi kasutada? Suvel suure rannakivi otsas istumine ja jääga koos kaugetes maades rännanud ning aastasadade poolt lainetega lihvitud väikeste merekivide kogumine on igati rahustav tegevus.

Kive on suuri ja väikeseid ja nad on väga targad. Tasub vaid korraks silmad sulgeda ning neid käes hoida või nende vägi avaldab end.

Erilise au sees on hoitud ka auguga kive, kuna need toovad inimestele õnne, kui neid korjata ning kaelas kanda. Aga on ka teistsuguseid kive. Näiteks Türisalu panga lähedalt, Vääna rannast võib hea otsija leida hoopis südamekujulisi kive. Kes oskab otsida, see leiab neid muidugi ilmselt igalt poolt.