Suurim kodumaine vanametalli käitleja Refonda ja Teeme ära talgupäeva üks korraldajatest Eestimaa Looduse Fond jätkavad koostööd.

Refonda ja Eestimaa Looduse Fond sõlmisid uue koostöö lepingu. „Kavatseme tegutseda koos selle nimel, et meie kodumaa/kodukandid muutuksid puhtamaks ning eestimaalastes kinnistuks keskkonnateadlik mõtteviis,“ kinnitasid osapoolte esindajad.

„Loodussäästlik mõtlemine ja vastavalt sellele käitumine tagab  kõigile Eestimaa asukatele parema elu. Üheks võtmekohaks selle juures on taaskasutatavate materjalide sh metalli uuesti ringlusesse laskmine. See aitab hoida ja säästa looduskeskkonda,“ rõhutab Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Jüri-Ott Salm.

„Metalli taaskasutus võiks olla sama mõistetav kui pakendite ringlus,“ kinnitas Refonda tegevjuht Peeter Raag. „Igaüks meist vaid võidaks sellest kui maapõuest kaevandatud metall ei jõuaks kunagi vanametallina loodusesse tagasi. Metalli ringlus – selle tootmine, kasutamine, kogumine ja taasvormimine – võiks kesta igavesti,” lisas ta.

Osapooled alustasid koostööd möödunud aastal. Uus leping annab võimaluse ühiste projektide elluviimiseks kahe tuleva aasta jooksul. Üks tegevus, mida Refonda seejuures rahaliselt toetab on 5. mail toimuv Teeme ära talgupäev. Samuti toetab Refonda teisi Eestimaa Looduse Fondi tegevusi, mis on suunatud looduskeskkonna säilimisele.

Refonda on kontserni BLRT Grupp tütarettevõte, mis tegeleb musta ja värvilise metalli kokkuostu, töötlemise ning müügiga, samuti laevade utiliseerimisega. Ettevõte esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Türil, Viljandis, Kohtla-Järvel, Narvas ja Võrus.

Eestimaa Looduse Fond (ELF) on üle 20 aasta tegutsenud poliitiliselt ja majanduslikult sõltumatu keskkonnakaitseorganisatsioon. ELFi tegevuse eesmärgiks on loodusliku mitmekesisuse säilitamine Eestis ja maailmas koostöös üksikisikute, ettevõtete, organisatsioonide ja riigiasutustega.