Selgusid disainerid, kes osalevad Estonian Fashion Festivali (EFF) ja Viljandi kultuuriakadeemia (TÜ VKA) OmaMood moeetendusel. Konkursil osales sel aastal rekordarv moeloojaid. Tähelepanu pälvis disainerite uued käsitlused kohaliku tekstiili ja käsitöö pärandist, värskust lisas tänapäevaste tehnoloogiate kasutamine. Moesündmus kulmineerub EFF nädala raames toimuva OmaMood moeshow`ga 7. juunil 2019 Eesti Rahva Muuseumis. Festivali jooksul selgitab rahvusvahelise žürii välja parima, kes esindab Eestit Kiievis.

OmaMood žürii esinaine, TÜ VKA rahvusliku käsitöö osakonna juhataja Ave Matsin jagas muljeid: „Kõige rõõmustavam oli suur huvi rahvusliku käsitööd austava moekonkursi vastu, nii palju osalejaid pole varem olnud.“ Matsini sõnul oli OmaMood sel aastal EFF programmi kõige osavõturohkeim konkurss ja pakkus väga mitmekülgseid ideelahendusi, mis tema sõnul tõstab kogu OmaMood meeskonna ja TÜ VKA tekstiiliosakonna indu antud valdkonda jõudsalt edasi arendada.

„Kui eelmise aasta moeetendus oli üks üllatavamaid hetki oma uue lähenemise ja kontseptsiooniga EFF nädalal, siis tänavu toimuvat finaali ootan juba väga suure uudishimu ning ootusega. Eriti teades, et konkursil osalenud kollektsioonid pakkusid nii oma disainifilosoofia kui ka pärandi tõlgendamise osas üllatusi -uus põlvkond jutustab meie käsitöö ajalugu lahti kohati hoopis teisiti,“ lisab Ave Matsin.

OmaMoe konkursil osales 21 moeloojat. Esindatud olid tudengid nii TÜ VKA kui Eesti Kustiakadeemiast ja üle Eesti. Võitjate hulka pääses 12 disainerit. Žürii valikul osutusid väljavalituteks disainerid ja nende kollektsioonid nagu Anneli Oru „Astude ajaloo ainetel“, Anu Sirkas “FUTUKNITS“, Cärol Ott „MÖLÜ“, Hannes Rüütel „OIU``, Kairi Getman „Getseye“, Karolin Kärm „Näkimadalad“, Kertu Kivisik „Gemma“, Kristina Libe ja Monika Hint „Valge Vorm“, Mairo Seire „VABADIK“, Piret Albert ja Taive Peedosaar „Vähem on rohkem! – Juuli“, Piret Tiismaa „Hingelilled“, Vilve Unt „Loodusemustrid“.

Konkursi parimad pääsevad moeetendusele, mis toimub juba seitsmendat korda ja sel aastal 7. juunil 2019 Eesti Rahva Muuseumis Tartus. OmaMood leiab aset EFF-i korraldatud moenädala raames 6.-9. juunil 2019. Jälgi OmaMoe tegemisi Facebookis ja Instagramis. Täpsema info EFF-i kohta leiab kodulehelt. Pileteid saab osta alates aprillikuust Piletilevist.

Moekonkurss OmaMood sai alguse Viljandi kultuuriakadeemia Rahvusliku käsitöö osakonnast seitse aastat tagasi. Algselt lõputööde näitamisele keskendunud sündmusest on välja kasvanud mainekas moeetendus ja EFF ametlik partner. Eesmärk on pakkuda väljakutset Eesti käsitööpärandi meisterlikule ja kaasaegsele väljendusele, kaasa aidata selle populariseerimisele.

Estonian Fashion Festival (EFF) sai alguse 2018. aastal. Festivali eesmärgiks on propageerida ja näidata noort Eesti moedisaini ning kokku tuua Ida- ja Põhja-Euroopa moetalentide platvorm. EFF ühendab kolme eriilmelist moeetendust: Kõrgema Kunstikooli Pallas „Mood-Performance-Tants“, Viljandi Kultuuriakadeemia „OmaMood“ ja Tartu Loomemajanduskeskuse „Antoniuse“ moeetendus. Lisaks on festivali programmis disainerite õppeprogramm, moekino ja tänavaturg. Tegemist on iga-aastase moesündmusega..

Disainer: Kuu Handmade by Kati Kuusemets, Elen Tammet, Kristina Libe  Stilist: Triin Amur  Modell: Janeli Kirsi / Modelliagentuur Icon  Fotograaf: Mall Kullamaa/ @lab5creative  Meik: Gretel Persidski  Soeng: Nadja Gradova, #Balmainhairestonia
Disainer: Kuu Handmade by Kati Kuusemets, Elen Tammet, Kristina Libe Stilist: Triin Amur Modell: Janeli Kirsi / Modelliagentuur Icon Fotograaf: Mall Kullamaa/ @lab5creative Meik: Gretel Persidski Soeng: Nadja Gradova, #Balmainhairestonia