Maailma juhtivaid kiirtransporditeenuste lahenduste pakkujaid TNT uurib võimalusi Renault’ elektrisõidukite kasutamiseks oma äritegevuses Hollandis. Sõidukite väljatöötamine algab kohe ja need on kasutusvalmis aastal 2011.

Saastevabade sõidukite kasutuselevõtt on üks osa TNT rahvusvahelisest keskkonnaprogrammist „Planet Me”, mille eesmärk on CO₂ heitmete vähendamine. Sellega astub TNT märkimisväärse sammu edasi püstitatud eesmärgi suunas – saada maailma esimeseks heitmevabaks posti- ja kiirsaadetiste kättetoimetamise ettevõtteks.

„Koostöö Renault’ga elektrisõidukite arendamisel sobib suurepäraselt meie keskkonnaprogrammiga. TNT postisaadetiste kättetoimetamiseks hakkame me Hollandis kasutama Renault’ elektrilisi väikekaubikuid,” selgitas TNT arendus- ja tegevjuht Ruben van Doorn. „Renault’ tulek elektrisõidukite turule aitab kiirendada elektriautode laiemat levikut ja teeb need transpordivahendid majanduslikult märksa ahvatlevamaks.”

Renault elektriauto

Elektriautode täisvalik 2011. aastaks

Renault’-Nissani liidu arvates on elektriautod tehnoloogiliseks läbimurdeks, mis võimaldavad vähendada tunduvalt CO₂ heitmeid. Elektriautode täielik valik on saadaval alates 2011. aastast.

„TNT on posti- ja kiirsaadetiste turul juhtiv tegija. Nende vajadus liiklusvahendite järele on tohutu. Me oleme väga uhked võimaluse üle teha koostööd nii ambitsioonika partneriga ja töötada jätkusuutliku liikluse huvides,” ütles Renault Hollandi direktor Thierry Sybord.