Hingede- ja jõuluaja lävepakul, 1. detsembril kell 19.00 korraldab pärimusmuusika kontsertide sari „Reval Folk“ erikontserdi küünlavalguses, mil Vanalinna Muusikamajas astuvad publiku ette flöödimängija Säde Tatar ja mandoolamängija Gabbi Dluzewski – Viljandis elav Eesti-Rootsi duo, keda osa publikust teab ka üle maakera tuuritavast bändist Fränder.

  • Bioneeri uudised
  • 27. november 2018
  • Foto: Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski. Pressifoto

Säde ja Gabbi sissejuhatavaks esinejaks on Nõmme Pärimuskooli ansambel Tagarida pärimusõpetaja Marika Moksi juhendamisel. Pärast kontserti on plaanis esivanemate laulu- ja meenutustering lauluema Õie Sarve ning tema tütre Maarja Sarvega, kuhu kõik huvilised on oodatud ka omapoolseid laule ning lugusid kaasa võtma.

Säde ja Gabbi viivad kuulajad rännakule, mis räägib pärimuse kandmise ja loomise rõõmust, enese otsimisest ja leidmisest ning rändava muusiku elust. Elusa pärimuse sümbioos tekib duo poolt väärtustatud traditsioonilise muusika ja piiritu loomingulisuse vahel. Duo sisemine põlemine saab oma jõu teineteise muusikalisest mõistmisest, mis väljendub dünaamilise koosmänguna, kus erinevad kõlad ja maailmad sulavad ühte. Saame kuulata nii Eesti kui Rootsi traditsioonilist muusikat ning Säde ja Gabbi omaloomingut.

Kontserdipaigaks on endiselt pika ajalooga Tallinna pärimuspesa – Vanalinna Muusikamaja  (Uus 16c). Uksed ja kohvik avatakse juba kell 18. Koduste lapsevanemate rõõmuks toimetab kohapeal juhendatud tegevustega lastetuba.

30. novembril esinevad Gabbi Dluzewski ja Säde Tatar ka ERRi hommikuprogrammis "Terevisioon". Sama päeva hommikul annavad nad kontserdi Eesti vanimas, kunagise Rootsi kuninga Gustav II Adolfi poolt asutatud koolis, praeguse Gustav Adolfi Gümnaasiumi rootsi keele klassidele.

Lisaks ootavad jõulude-eelsed peaesinejad 1. detsembri hommikul kell 12 kõiki huvilisi Rootsi traditsioonilise muusika õpituppa „Mängurõõm“. Töötuba toimub Nõmme Pärimuskoolis, Nõmme vanas Raudteejaamas. Töötoas saavad osaleda nii algajad kui edasijõudnud – põhiline on mängust rõõmu tunda. Töötoa kohta saab lähemalt lugeda ja registreeruda siin..

Kõik 2018. aasta Reval Folgi kontserdid on kingituseks Eestile ja Tallinnale riigi 100. sünnipäeva puhul ning on üks paljudest Euroopa Kultuuripärandiaasta sündmustest. Käesolev kontsert pühendatakse Eesti ja Rootsi kauaaegsetele headele suhetele.

Sel hooajal kasutab Reval Folk kohvikus vaid taaskasutatavaid nõusid. Küünlavalguskontserdil saavad kõik sisenejad kontserdikorraldajate poolt tassi sooja glögi.

Piletid on müügil Ticketeris.