Eile rohelise ehituse LEED sertifikaadi saamist tähistanud Rocca al Mare kaubanduskeskus on suurim Eesti Energia Rohelise Energia klient. See tähendab, et suurem osa kaubanduskeskuse tarbitavast elektrikogusest on toodetud  taastuvatest energiaallikatest, nagu hüdro- või tuuleenergia.

Rocca al Mare Leed sertifikaadi avamine

Roheline Energia aitab hoida loodust ja vähendada kahjulike süsihappegaaside (CO2) eraldumist keskkonda. Tänu taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri kasutamisele hoiab Rocca al Mare kaubanduskeskus ära 6000 tonni CO2 õhku paiskamise aastas. “Meil on hea meel, et nii suur ettevõte nagu Rocca al Mare kaubanduskeskus on võtnud oma südameasjaks edendada keskkonda hoidvat mõtteviisi, andes oma tegevusega väga head eeskuju. Toetame ka omalt poolt keskkonnahoidu, tarbides oma büroodes Rohelist Energiat,” ütles Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink.  Ringi sõnul tunneb Rohelise Energia vastu huvi üha rohkem ettevõtteid ning see loob hea aluse taastuvenergeetika arenguks Eestis.

„Taastuvenergia kasutamine on ainult üks näide keskkonnasäästu põhimõtete rakendamisest Cityconi kaubanduskeskustes,“ lausus Rocca al Mare kaubanduskeskuse juhataja Mati Pops. „Lisaks jälgime kokkuhoidlikku veekasutust ja prügikäitlemist ning taaskasutust ja loodussõbralikkust materjalide valikul. Keskuse ette oleme rajanud rohelised parkimiskohad madala CO2-eraldusega autodele,“ lisas Pops. Tema sõnul ei ole ka Eestil pikas perspektiivis rohelisele majandusele alternatiivi ning kaubanduskeskused kui ühed suuremad energiatarbijad saavad siin olla suunanäitajaks.

Pops lisas, et heaks tunnistuseks keskkonnasäästu põhimõtete edukast rakendamisest on Rocca al Mare kaubanduskeskusele äsja omistatud rahvusvaheline LEED rohelise ehituse sertifikaat.