Juba neljandat aastat on Eestis avatud roheideede konkurss ClimateLaunchpad. Idee esitajad saavad võimaluse osaleda kahekuulises tasuta mentorprogrammis. Tegemist on maailma suurima roheideede võistlusega, kus iga riigi 3 parimat meeskonda lennutatakse maailma finaali, mis toimub sel aastal Šotimaal.

  • Majandus
  • 22. mai 2018
  • Foto: Roheideede konkursi võitjad

ClimateLauncpad programmi on oodatud ideed õhu-, vee-, jäätmetehnoloogia, energia tootmise ja salvestamise, jätkusuutlike linnade ja transpordi, põllumajanduse, toidu, biokeemia, uudsete materjalide ja info-ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. Oluline on, et uudne lahendus aitaks säästa energiat, võimaldaks resurssikasutuse kokkuhoidu või toetaks muul moel keskkonna jätkusuutlikkust. Cleantech tähistab rohetehnoloogiaid, mis on väiksema keskkonnamõjuga ja efektiivsema ressursikasutusega, kuid samas ikkagi majanduslikult jätkusuutlikud.


ClimateLaunchpad on ideekonkurss, mis tähendab, et iduettevõtte toode või teenus ei tohi olla juba kommertstasandil müügil. Oodatud on ka idee tasandil algatused, millele alles mentorprogrammi jooksul hakatakse ärimudelit looma ja konkreetset tehnoloogilist lahendust välja töötama.

ClimateLaunchpad 2018 programmi ajakava Eestis:

9. juuni                     Kandideerimise tähtaeg
29.06 – 01.07           Nädavahetuse äriehitamise laager Pedasel
Juuli – august           Mentorsessioonid
15. august                Eesti finaal Telliskivis Erinevate Tubade Klubis
1.-2. november        Maailma finaal Šotimaal

Nädalavahetuse intensiivse äriehitamise koolitusprogrammi juuni viimasel nädalavahetusel viib läbi Ron Bloemers Hollandist, kellega koostöötamise kogemus näitab, et ta suudab isegi tagasihoidlikud eestlased panna suuremalt mõtlema ja oma ideest rahvusvahelise ettevõtte kasvatama.

Eesti 3 parimat meeskonda lennutame Edinburghi rahvusvaheliselt võistlema. Lisaks rahalistele auhindadele saavad 15 meeskonda pääsu 6 kuulisesse intensiivsesse ärikiirendisse Climate-KIC Accelerator koos stardikapitaliga kuni 95 000 eurot.

ClimateLauncpadi korraldab Eestis MTÜ Cleantech ForEst. Nad on ainus rohevaldkonna iduettevõtetele suunatud organisatsioon Eestis. Cleantech ForEst toetab meeskondi rahastuse, mentorite ja uute kontaktide loomisega. Nende eesmärgiks on kiirendada roheinnovatsiooni ja väärt teaduslikud avastused mõjusateks ärideks kasvatada.


Loe ClimateLaunchpad programmi Eesti edulugude kohta siin.
 

Lisaküsimuste tekkimisel kirjuta ClimateLaunchpad Eesti programmijuhile: kadri@cleantechforest.ee

Kandideerimise tähtaeg on 9. juuni!
Kandideeri siin

Roheideede konkurss aitab idee rahvusvaheliseks äriks kasvatada