Rohelise Võtme aastaauhinnad 2009 võitjad selguvad homme

Sel reedel, 13. veebruaril kuulutab žürii välja majutusettevõtete konkursi "Rohelise Võtme Aastaauhinnad 2009" võitjad. Finaali jõudnud tööde tutvustamine ja võitjate autasustamine leiab aset reede pärastlõunal turismimessi TOUREST 2009 raames peetava "Rohelisema Turismi Foorumi" kulminatsioonina. Esikohale pretendeerib kuus majutusettevõtet Eesti eri paigust.

EASi turismiarenduskeskuse initsiatiivil majutusettevõtetele esmakordselt korraldatud konkursil hinnatakse ja tunnustatakse keskkonnasõbraliku turismi algatusi Eestis.

Finaali jõudsid järgmised ettevõtted ja võistlustööd:

1. Tervise Paradiis / ”Vähem kilet, puhtam loodus”
2. Nordic Hotel Forum / „Roheline valik/Green Option“
3. Hotell Pesa / „Omakandi omad road“
4. Hotell Kubija / „Loodusspa“
5. Pühajärve Spa Hotell / „Vali mahetoit: hea loodusele, hea Sinule“
6. Sokos Hotel Viru / „Keset loodust, keset elu“

Konkursil said osaleda kõik Rohelise Võtme märgisega tunnustatud majutusettevõtted või vastava koolitusprogrammiga liitunud firmad, kes on säästva ja keskkonnasõbraliku suhtumisega juba täna eeskujuks kogu turismisektorile. Viieliikmeline žürii hindab konkursi raames välja töötatud algatusi, mida hakatakse ellu viima käesoleval aastal. Kogu ettevõtmise eesmärk on kaasa aidata rohelise turismi põhimõtete levikule Eesti majutusettevõtete seas ning ühtlasi suurendada siseturistide nõudlust keskkonnasõbraliku ja säästva turismiteenuse järele.

Enne võitja selgumist tutvustab iga finalist lühidalt oma ettevõtte keskkonnasõbralikku algatust. Võitjat valides hinnatakse algatuse keskkonnahoidlikkust, kliendikesksust, loovust ja uuenduslikkust.

"Rohelisema Turismi Foorumi" ning konkursi "Rohelise Võtme Aastaauhinnad 2009" läbiviijaks on turismiarenduse ja kohaturunduse konsultatsioonifirma Consumetric koos partneritega (vt http://green.consumetric.ee). Foorum ja aastaauhindade üleandmine toimub EASi turismiarenduskeskuse algatusel ja toetusel osana Rohelise Võtme koolitusprogrammist, mida kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Roheline Võti (Green Key) on rahvusvaheline keskkonnamärgis, millega liitudes saavad ka Eesti majutusettevõtted näidata oma keskkonnasõbralikku tegutsemist. Eestis on Rohelise Võtme märgist rakendatud alates 2002. aastast ja praeguseks on sellega tunnustatud 19 majutusettevõtet.

Loe lisa: Tunnustus säästvale turismile